ZANIEMYŚL. 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był niezwykle udany. Kwesta w niedzielę i e-puszki przyniosły zebrane aż 20.437,25 zł, a w internecie nadal odbywają się licytacje
To niesamowity wynik. Przed rokiem w Zaniemyślu na WOŚP zebrane zostało aż 20.467,03 zł, ale w tym roku licytacje jeszcze trwają, a więc wynik będzie już wyższy. W 2019 roku zaniemyski sztab WOŚP zebrał 13.041,63 zł, co było też lepszym wynikiem niż rok wcześniej (12.024,81 zł). Cztery lata temu w Zaniemyślu zebrano 12.131,44 zł, a pięć lat temu - 9.391,36 zł.
Zaniemyski sztab WOŚP działał jak zawsze przy Gminnym Ośrodku Kultury, a jego szefem był dyrektor GOK Bartosz Godziewski. Sztab w Zaniemyślu wyposażył swoich wolontariuszy w maseczki zalecane przez WHO oraz zadbał o dezynfekcję. Spotkanie organizacyjne z policją odbyło się online, a wolontariusze zostali podzieleni na dwie grupy, w których mieli kwestować.
Ze względu na sytuację epidemiologiczną oraz zawieszenie działalności kulturalnej, nie odbyła się w tym roku część artystyczna w ośrodku kultury.
W sumie na ulicach Zaniemyśla kwestowało 21 wolontariuszy, a dyrektor B. Godziewski dziękuje za ogromny odzew mieszkańców Zaniemyśla oraz całego powiatu, którzy dostarczyli fanty na licytacje. Licytacje na Allegro trwają, a nabyć tam można sporo rękodzieła, wypieki, gadżety 29. Finału WOŚP i reklamowe gminy Środa i vouchery np. na kolacje w Pozytywce, czy na zabiegi w Instytucie Urody Glamour, a nawet przejazd w parowozie Średzkiej Kolei Wąskotorowej.
krzem