NOWE MIASTO. Archidiecezja Poznańska wydała dekrety w sprawie zmian w parafiach
W dekanacie nowomiejskim nastąpiły trzy zmiany. Z dniem 1 lipca ks. Marian Brdyś, dotychczasowy proboszcz parafii pw. św. Małgorzaty w Cielczy i dziekan dekanatu nowomiejskiego objął parafię św. Andrzeja Boboli w Rawiczu. Na jego miejsce przyszedł ks. Tadeusz Kurpisz - proboszcz parafii pw. Najświętszej Marii Panny Nieustającej Pomocy w Biskupicach i św. Michała Archanioła w Uzarzewie.
Ks. Tadeusz ma 51 lat, urodził się w Lesznie. Święcenia kapłańskie przyjął 28 maja 1992 r. w katedrze poznańskiej. Przez 16 lat był wikariuszem (Siedlec, Otorowo, Swarzędz, Poznań, Przeźmierowo, Poniec). Od 2008 r. pełnił posługę proboszczowską w parafii pw. św. Michała Archanioła w Uzarzewie oraz od 2010 r. - w parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy w Biskupicach, gdzie dał się poznać jako dobry administrator i budowniczy. Od 1 lipca 2017 r. został proboszczem w parafii pw. św. Małgorzaty w Cielczy. 29 maja 2017 r. ks. Tadeusz otrzymał tytuł kanonika honorowego.
Przypomnę, że 10 maja ks. Jacek Toś, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Dębnie, został mianowany proboszczem w Żytowiecku (dekanat krobski). Ks. J. Toś pełnił posługę duszpasterską w Dębnie i Chrzanie od 2005 r. Nowym proboszczem został ks. Roman Hajduk, dotychczasowy wikariusz parafii w Zbąszyniu.
Od 1 lipca dziekanem dekanatu nowomiejskiego został ks. Krzysztof Szczepański, proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla w Sulęcinku.
(tom)