25 października na terenie strzelnicy w Podstolicach odbyło się kolejne specjalistyczne szkolenie z cyklu „Współpracy dla bezpieczeństwa". Zajęcia prowadzili por. Wojciech Dziuba - specjalista Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Poznaniu oraz ppor. Damian Nowaczyk - kierownik Działu Ochrony Aresztu Śledczego w Środzie
Szkolenie było prowadzone z zakresu „Aktywnej ochrony konwoju oraz strzelania dynamicznego" dla wyselekcjonowanych funkcjonariuszy wybranych jednostek okręgu poznańskiego w ramach projektu „Współpraca dla bezpieczeństwa". W szkoleniu uczestniczyli funkcjonariusze Grupy Interwencyjno - Konwojowej „Rubikon" Aresztu Śledczego w Środzie oraz wybrani funkcjonariusze AŚ w Poznaniu, AŚ w Śremie, ZK w Gębarzewie i ZK w Koziegłowach.
W trakcie intensywnych zajęć trenowano między innymi elementy strzelania dynamicznego z wykorzystaniem dwóch jednostek broni, taktykę konwojową oraz techniki reagowania w sytuacji bezpośredniego napadu na kolumnę konwojową. Szczególnym zainteresowaniem ćwiczących cieszyły się prezentowane metody strzelania sytuacyjnego z wykorzystaniem zasłon, samochodów.
Szkolenie zorganizowane zostało przez Areszt Śledczy w Środzie w ramach współpracy z jednostkami penitencjarnymi położonymi najbliżej naszego miasta. Celem szkolenia było wypracowanie wspólnej taktyki działania w sytuacji bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa konwoju oraz doskonalenie umiejętności funkcjonariuszy w zakresie strzelania sytuacyjnego - informuje ppor. Damian Nowaczyk, kierownik działu ochrony Aresztu Śledczego w Środzie.
(k)