28 października, około godz. 22:30, doszło do wypadku drogowego w Murzynowie Leśnym
Jak podaje średzka Komenda Powiatowa Policji, kierujący samochodem audi a4 nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z pojazdem rover. Dwaj pasażerowie zostali przewiezieni do szpitala w Środzie z lekkimi obrażeniami ciała. Sprawcą wypadku okazał się obywatel Ukrainy, który został ukarany mandatem. Kierujący biorący udział w zdarzeniu byli trzeźwi.
Nietrzeźwy na Kórnickiej
24 października, o godz. 5:25, w Środzie na ulicy Kórnickiej kierujący samochodem mitsubishi carisma - mieszkaniec gminy Środa został zatrzymany do kontroli, która wykazała, że prowadził auto będąc pod wpływem alkoholu (0,50 promila). 35-letni mężczyzna odpowie za przestępstwo przed sądem.
Wymijanie koło Żabikowa
25 października, o godz. 15:10, na drodze Żabikowo - Słupia Wielka kierujący samochodem renault megane, w wyniku nieprawidłowego wymijania doprowadził do kolizji z pojazdem skoda fabia. Kierujący byli trzeźwi. Nikt nie ucierpiał.
Kolizja w Murzynowie Leśnym
27 października, o godz. 16:15, w Murzynowie Leśnym na trasie katowickiej policjanci ustalili, że kierujący samochodem man, w wyniku niedostatecznej obserwacji przedpola jazdy doprowadził do zderzenia z renault trafic. Nikt nie został ranny, a kierowcy byli trzeźwi.
Za blisko w Nowym Mieście
27 października, o godz. 14:30, w Nowym Mieście na trasie katowickiej funkcjonariusze policji ustalili, że kierujący samochodem mazda xedos nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu peugeot 307 i najechał na jego tył. Zdarzenie zostało zaklasyfikowane jako kolizja drogowa - nikomu nic się nie stało, kierowcy byli trzeźwi. (k)