Nie było bezpiecznie w ostatnich dniach na drogach powiatu średzkiego
18 października o godz. 7:25 w Środzie na ul. Strzeleckiej policjanci pracujący na miejscu zderzenia pojazdów ustalili, że kierowca bmw jadąc z kierunku Środy, na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas, w wyniku czego doprowadził do bocznego zderzenia z ciągnikiem siodłowym man z naczepą.
Kierowca bmw z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Zatrzymano mu prawo jazdy. Sporządzono materiały w celu skierowania wniosku do sądu.
Pierwszeństwo w Brzeziu
18 października o godz. 13:00 w Brzeziu kierujący samochodem volkswagen golf nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu kierowcy mercedesa. Obyło się bez rannych. Wszyscy trzeźwi. Sprawa zakończyła się mandatem dla sprawcy.
Cofanie w Zaniemyślu
19 października o godz. 14:40 w Zaniemyślu na placu Berwińskiego doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Funkcjonariusze ustalili, że winę za zdarzenie ponosi kierująca volkswagenem golfem, która w wyniku nieprawidłowego manewru cofania doprowadziła do zderzenia z fordem ka. Obyło się bez osób rannych.
Zderzenie z rowerzystką na Topolskiej
19 października o godz. 13.00 w Środzie na ul. Topolskiej kierująca rowerem zgłosiła zdarzenie drogowe, w którym brała udział. Funkcjonariusze policji ustalili, że kierująca samochodem citroen jumper, w wyniku nieprawidłowo wykonanego manewru skrętu, doprowadziła do kolizji z rowerzystką. Kierującej samochodem zatrzymano prawo jazdy. Sporządzono materiały w celu skierowania wniosku do sądu o ukaranie.
Zderzenie na Wrzesińskiej
20 października o godz. 10:55 w Środzie na ul. Wrzesińskiej policjanci obsługujący zdarzenie ustalili, że kierująca pojazdem peugeot 308, podczas wyjeżdżania z posesji i włączania się do ruchu, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu, w wyniku czego doprowadziła do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem toyota yaris. Kierujące obu pojazdów z lekkimi obrażeniami ciała przetransportowano do szpitala.
Dwa mandaty
20 października o godz. 11:20 w Jarosławcu policjanci zostali wezwani na miejsce zdarzenia drogowego. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący ciągnikiem siodłowym volvo z naczepą nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia ze skodą fabia, którego kierujący wykonywał manewr wyprzedzania.
Policjanci ukarali obu kierowców: kierowcę tira za nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, a kierowcę skody za wyprzedzanie na skrzyżowaniu. (r)