Średzianka Marta Krause w ostatnim czasie przygotowała dwa projekty fotograficzne, których efekty możemy podziwiać na wystawie w Ośrodku Kultury i na kalendarzu "Kobiety Kobietom"
Oba projekty były w praktyce przygotowywane w grudniu. W czasie pięciu sesji zdjęciowych Marta Krause sfotografowała 49 uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej. Udało się zrobić niesamowite portrety, na których można zobaczyć ludzi z pasją, różnymi zainteresowaniami.
- To była bardzo ciekawa praca. Moje modelki i modele spisali się doskonale. Bardzo przykładali się do pozowania, słuchali wskazówek. Pełen profesjonalizm - mówi Marta Krause.
Zanim zaczęły się sesje fotograficzne, dużą pracę wykonano w samym Warsztacie Terapii Zajęciowej. Każdy model i modelka był świetnie przygotowany do sesji. Chodziło o to, by na zdjęciach pokazali swoje zainteresowania, pasje, to z czego są znani. To dlatego podczas sesji występowali z grabiami (bo bohater zdjęcia lubi grabić liście), obrazami, pomponami, torebką, ktoś pozuje jako kucharz, ktoś inny jako czytelnik. Na zdjęciach widać pasję i bardzo często radość.
Fotografie prezentujące portrety podopiecznych WTZ było można zobaczyć podczas 20-lecia warsztatu zorganizowanego w hotelu Almarco. W ubiegłym tygodniu odbył się ponowny wernisaż wystawy, tym razem w Ośrodku Kultury. O wernisażu piszemy w innym miejscu dzisiejszego wydania "Gazety Średzkiej".
Także w grudniu ubiegłego roku Marta Krause pracowała nad zdjęciami do kalendarza "Kobiety Kobietom". Fotografie powstawały m.in. w Młodzikowie oraz w salonie Chabur w Środzie. Część zdjęć Marta Krause robiła już wcześniej.
Kalendarz został wydany w ramach akcji charytatywnej. Jeden zakupiony kalendarz w praktyce oznacza jedno badanie cytologiczne dla kobiety. Kalendarz ciągle znajduje się w sprzedaży.
- Na zdjęciach chciałam pokazać po prostu kobiety, które są silne, piękne, pełne wytrwałości, a zmagają się z różnymi problemami. Potrafią jednak walczyć i zwyciężać - mówi fotografka Marta Krause.
(kóz)