Po raz kolejny Ewelina Płucienniczak, uczennica IV klasy o profilu wojskowym w Technikum nr 3 w Zespole Szkół Rolniczych w Środzie zaproszona została przez biuro programu „Zostań żołnierzem Rzeczpospolitej" do promocji munduru wśród młodzieży
W ubiegłym roku do współpracy biuro zaprosiło troje uczniów z klas wojskowych ze Środy, w tym Ewelinę Płucienniczak. Wówczas opowiadała ona o nauce w mundurze, o swoich doświadczeniach. Nastolatka nie ukrywała, że nauka w klasie wojskowej dała jej większą pewność siebie. Po kilku miesiącach uczennica ze Środy znów dzieli się swoimi przemyśleniami, z którymi warto zapoznać się na Fb programu „Zostań żołnierzem Rzeczpospolitej".
E. Płucienniczak opowiada o niełatwych przygotowaniach do matury. Jej e-lekcje nie wystarczają. Dodatkowo bierze udział we wszystkich możliwych zajęciach dodatkowych. Ma też dodatkowe korepetycje. Matury trochę się boi. Żałuje, że nie miała okazji zatańczyć na studniówce. Dziś tęskni za kolegami i koleżankami, za wyjazdami wojskowymi, za zwyczajnym codziennym szkolnym życiem. Zarówno ją jak i rówieśników męczy już „rutyna pracy z laptopem". Najbliższym celem jest zdanie matury.
Ewelina swoją przyszłość wiąże z mundurem. Chciałaby uczyć się w Szkole Podoficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Jeśli ten plan się nie uda, alternatywą jest wstąpienie do służby przygotowawczej lub do Wojska Obrony Terytorialnej. - W ostatniej kolejności myślę o studiach cywilnych. Nie chcę studiować niczego na siłę, tylko dla studiowania. Wolę mundur - mówi maturzystka z klas wojskowych w ZSR.
dym