GARBY. XXV Jubileuszowy Festiwal Piosenki „Wesołe Nutki" Garby 2019 odbędzie się 22 marca, ale już w ostatni piątek odbyły się eliminacje. Jak zawsze cieszyły się one bardzo dużym zainteresowaniem, a festiwal przekroczył swym zasięgiem Wielkopolskę. W eliminacjach wystąpiła dziewczynka z Wrocławia
Uczestnicy eliminacji rywalizowali w trzech grupach wiekowych: Grupa 1 - klasy I - III, Grupa 2 - klasy IV - VI, Grupa 3 - klasy VII - VIII. Z pierwszej do finału zaklasyfikowano 14 uczestników, z drugiej 26, a z trzeciej 9. Do tego dojdą jeszcze laureaci Festiwali Piosenki w Wielichowie. Przesłuchania trwały przez 5 godzin, od godz. 15:00 do 20:00.
Finalistami XXV Festiwalu Piosenki "Wesołe Nutki" zostali uczestnicy z całej Wielkopolski. Są oczywiście wśród nich także mieszkańcy powiatu średzkiego. W grupie I, klasy I - III: Marta Andrzejewska (GOK, Biblioteka Dominowo), Julia Gburek i Wiktoria Stulpa (ZS Sulęcinek), Wiktoria Podskarbi (OK Środa), Aleksandra Kaczmarek (GOK Nowe Miasto). W grupie II, klasy IV - VI: Nikola Bzowa (GOK Krzykosy), Bartosz Dyrda (ZS Sulęcinek), Magdalena Behnke i Joanna Białecka (OK Środa), Julia Walkowiak (GOK Zaniemyśl), Zofia Kasperska i Klaudia Krugiołka (GOK Nowe Miasto), Sandra Michalak (ZS Chocicza). W grupie III, klasy VII - VIII: Paweł Buczma (GOK i Biblioteka Dominowo), Iga Południak (OK Środa).
"Gazeta Średzka" jest jednym z patronów medialnych tego wydarzenia.
(k)