Milena Gągór i Adam Forszt otrzymali główne nagrody w konkursie fotograficznym „Moja przygoda z książką w czasie epidemii", zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Środzie
„Moja przygoda z książką w czasie epidemii"- to tytuł konkursu fotograficznego, popularyzującego czytelnictwo oraz zainteresowanie dzieci i młodzieży fotografią. Do udziału w fotograficznej zabawie zaproszeni zostali uczniowie szkół podstawowych i średnich. Ich zadaniem było przesłanie swojego zdjęcia z czytaną właśnie książką oraz krótkim opisem sytuacji, podaniem autora i tytułu czytanej książki. Głównym kryterium oceny była kreatywność uczestnika. Jury oceniało prace w następujących kategoriach wiekowych: klasy I-IV, klasy V-VIII oraz młodzież. Dla zwycięzców przewidziano po 3 nagrody książkowe w każdej kategorii wiekowej. Prace uczestnicy wysyłali drogą elektroniczną
Jury konkursowe postanowiło przyznać dwie równorzędne nagrody książkowe - dla Mileny Gągór z klasy VIII za zdjęcie wykonane do powieści „Ania z Zielonego Wzgórza" L. M. Montgomery oraz dla Adama Forszta z klasy IV za zdjęcie wykonane do opowiadania „Lato na Rodos", autorstwa Katarzyna Ryrych. Nagrodzeni wspaniale prezentowali się na przesłanych fotografiach, przebrani zgodnie z tematem i czasem opisywanym w czytanych książkach.
Biblioteka Publiczna w Środzie zaprasza dzieci i młodzież do kolejnych konkursów online. Szczegóły na stronie internetowej biblioteki.
(so)

Milena Gągór i Adam Forszt otrzymali główne nagrody w konkursie fotograficznym „Moja przygoda z książką w czasie epidemii"