W dniach 16 - 17 czerwca w Poznaniu odbył się I Turniej Tańca Nowoczesnego o Puchar Miasta Poznania Grand Prix Polski PZTF. W turnieju tym brały udział łącznie cztery średzkie formacje - po dwie prowadzone przez instruktor Bogusławę Błoszyk oraz dwie instruktor Sandry Kaczmarek. Wszystkie spisały się znakomicie.
Zwycięstwa pucharowe wytańczyły młodsze grupy prowadzone przez B. Błoszyk. I miejsce pucharowe zdobyła grupa Fresh w stylu hip hop w kategorii wiekowej 7 - 8 lat. Pierwsze miejsce zdobyła również grupa Szok Kids w stylu hip hop w kategorii wiekowej 9 - 11 lat. W konkurencji solo debiuty największą ocenę zdobyły Maria Przybylska i Marta Możewska.
Dwie pozostałe formacje prowadzi Sandra Kaczmarek. Tu jej grupa Scream zajęła pierwsze miejsce w hip hop w kategorii 16 lat. Natomiast największa Formacja Street Players „zgarnęła" najważniejszą nagrodę turnieju, czyli Grand Prix.
Jej tancerze odnieśli również sukcesy tańcząc solo. W klasie E pierwsze miejsce zajęła Oliwia Mrugas i tym samym przeszła do klasy D. W open solo O. Mrugas zajęła 4. miejsce.
Mikołaj Stefański zajął pierwsze miejsce w solo hip hop open kategoria wiekowa 16 lat i starsi, Jakub Waszak drugie miejsce. W duetach Patrycja Bogusławska z Jakubem Waszakiem wytańczyli pierwsze miejsce w kategorii wiekowej 16 lat i starsi, natomiast trzecie miejsce w kategorii wiekowej 12 - 15 lat zajęły Oliwia Binkowska i Patrycja Stępa.
Nagrody nie dostali średzcy kibice, którzy podczas turnieju spisali się na złoty medal. Rodzice naszych tancerzy sprawili sobie koszuli z napisem nazw grup średzkich tancerzy i wiernie kibicowali im podczas całego turnieju. Za aplauz i niesamowite wsparcie dziękują im i tancerze i ich instruktorzy.
Takiego sukcesu nie spodziewał się nikt. Bogusława Błoszyk nie ukrywa dumy i radości z występu wszystkich tancerzy. - To wspaniały efekt ciężkiej pracy dzieci, młodzieży i ich rodziców - mówi. Ale przede wszystkim podkreśla sukces swojej wychowanki Sandry Kaczmarek. - Duma mnie rozpiera, bo mamy ogromne sukcesy taneczne na najwyższym poziomie a moja wychowanka Sandra Kaczmarek i jej formacja powyżej 16 lat
osiąga największą rangę dla naszego miasta jako mistrzowie Polski - mówi B. Błoszyk. - Sandra stworzyła piękną choreografię na miarę mistrzostw Europy.
Z sukcesu tancerzy i instruktorek dumna jest również dyrektor OK Ewa Kusik, która podkreśla, że jest to wspaniała niespodzianka na zakończenie roku kulturalnego.
Teraz wszyscy tancerze idą na zasłużone wakacje. We wrześniu niektóre formacje rozpoczną przygotowania do startu w kolejnych mistrzostwach Polski. Przed średzkimi tancerzami starty na turniejach w całej Polsce, a być może za granicą. Będą też wyjazdy na warsztaty taneczne.
Kolejny rok kulturalny będzie bardzo pracowity. - Ośrodek Kultury przygotowuje się na 10-lecie Ogólnopolskiego Turnieju Taneczna Środa - zapowiada B. Błoszyk. - Już dziś zapowiedzieć możemy, że będzie wiele niespodzianek... No cóż, mieszkańcy naszego miasta na pewno się nie spodziewają takiego wydarzenia.