Mimo pandemii udało się zorganizować tegoroczne półkolonie dla dzieci z klas 1-4 szkół podstawowych. Półkoloniści świetnie się bawią
Półkolonie odbywają się zgodnie ze wszystkimi przepisami i w tzw. reżimie sanitarnym. Jak zwykle, zajęcia prowadzą opiekunowie z Ośrodka Kultury, ale jako że organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi, zajęcia odbywają się w budynku szkolnym przy ulicy Lipowej.
W pierwszym turnusie, który rozpoczął się w poniedziałek, bierze udział ponad 20 dzieci. Uczestnicy podzieleni zostali na kilka mniejszych grup, a poniedziałkowe zajęcia rozpoczęły się od gier i zabaw integracyjnych. Artystycznie wyszaleć się było można podczas zajęć plastycznych. Podobnie we wtorek - dzieci pokazały swoje talenty artystyczne podczas warsztatów pt. „Zwariowana porcelana". Tego dnia półkolonistów odwiedził też gość specjalny - Hanna Sęk z ŚTK, która opowiedziała dzieciom o początkach Środy i legendzie związanej ze średzką kolegiatą. Dzieci nie kryły zainteresowania, a przy okazji udowodniły, że same sporo wiedzą o historii swojego miasta.
Dziś dzieci będą uczestniczyły z zajęciach plastyczno-technicznych, odwiedzi je też podróżnik, który opowie o swoich wędrówkach. Zabawy, gry i zajęcia plastyczne odbędą się też jutro. Będzie też czas na seans filmowy.
Drugi turnus tegorocznych ferii rozpocznie się w poniedziałek. Weźmie w nich udział ponad 40 dzieci. Półkoloniści będą mieli zajęcia taneczne, wokalne, teatralne i plastyczne, podczas warsztatów będą „budowali orkiestrę" oraz uprawiali „sztukę skarpetkową". Dzieci znów odwiedzi Hanna Sęk ze swoimi historycznymi gawędami. A na koniec półkolonii odbędzie się pokaz Mini Mam Talent.
Zajęcia podczas półkolonii odbywają się w dni powszednie w godz. 9:00 - 14:00. Na początku każdego dnia dzieci mają mierzoną temperaturę.
Podobnie jak w latach ubiegłych podczas półkolonii trwa też akcja „Zwierzak. Nakarm psiaka". Z pewnością po zakończeniu półkolonii psiaki będą miały pod dostatkiem dobrego jedzenia.
(so)