W czasie koncertu zbierane będą pieniądze na budowę hospicjum w Środzie. Zamiast biletów wstępu rozprowadzane będą cegiełki, z których całkowity dochód przeznaczony zostanie na budowę naszego hospicjum.
Tak jak w ubiegłym roku spotkanie w OK rozpocznie się od aukcji. W tym roku kupić będzie można m.in. obraz Ryszarda Kurnatowskiego „Pejzaż zimowy Mączniki". Autor przekazał hospicjum dzieło o wymiarach 137 x 70 cm wraz z ramą złoconą.
Kupić będzie również można 10 sztuk zdjęć motyli średzkich autorstwa Czesława Pietrzaka ze Słupi Wielkiej.
Do kupienia będą przekazane przez Barbarę Król książki - prof. W. Bartoszewskiego „To, co najważniejsze" z autografem autora oraz „Komedie" W. Szekspira w przekładzie Stanisława Barańczaka, ze zdjęciem i autografem Andrzeja Seweryna.
Będzie też coś dla sportowców. Przemysław Ardelli przekazał na aukcję pamiątkę - strój sportowy Dariusza Marcinkowskiego (z autografem), członka reprezentacji Polski w hokeju na trawie podczas olimpiady w Sydney, Krzysztof Lekowski przekazał piłkę podpisaną przez zawodników KKS Lech Poznań wraz z certyfikatem autentyczności podpisów.
Na aukcję wystawiona zostanie również płyta Kamila Bednarka z autografem oraz ręcznie robiona w stylu Oribe japońska filiżanka do herbaty, przekazane przez Artura Grajewskiego członka stowarzyszenia. Kupić będzie można również czerwone wino wytrawne Syrah Luzon 2006, Jumilla, Hiszpania oraz wino czerwone wytrawne z upraw ekologicznych Livor Tinto Bio 2009, Rioja - przekazane przez dystrybutora win Piotra Kaczmarka.
Po emocjach związanych z aukcją posłuchać będzie można muzyki. Dla przyjaciół i sympatyków hospicjum zaśpiewa Krystyna Prońko.
Patronat honorowy nad imprezą objął burmistrz Wojciech Ziętkowski, a medialny m.in. „Gazeta Średzka".
pik