O tym, jak wspólnie promować historyczne perełki powiatu średzkiego radni powiatowi rozmawiali podczas wyjazdowego posiedzenia w Winnej Górze
Posiedzenie komisji edukacji, kultury, sportu i turystyki odbyło się 18 listopada w Pałacu Generała Henryka Dąbrowskiego w Winnej Górze. Tematem posiedzenia były „Zasoby kulturowe i turystyczne Powiatu Średzkiego - Środy Wielkopolskiej, Giecza, Koszut i Zaniemyśla - Wyspy Edwarda".
W posiedzeniu komisji wzięli udział także m.in. przewodniczący Rady Powiatu Średzkiego Piotr Kasprzak, wójt gminy Dominowo Krzysztof Pauter, przewodniczący Rady Gminy Zaniemyśl Jerzy Grześkowiak, dyrektor Muzeum Ziemi Średzkiej w Koszutach Jacek Piotrowski, kierownik Rezerwatu Archeologicznego - Gród Piastowski w Gieczu (oddział Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy) Teresa Krysztofiak oraz dyrektor Pałacu Generała Henryka Dąbrowskiego w Winnej Górze Marek Roman.
W czasie dyskusji radni i goście rozmawiali m.in. na temat promocji powiatu i jego kulturowego zasobu, a przede wszystkim turystycznych atrakcji, zwracając jednocześnie uwagę, że powiaty w porównaniu do samorządów miejskich, czy marszałkowskich mają ograniczone możliwości finansowania. Do tematu zainicjowania długoterminowej polityki promocyjnej powiatu radni i szefowie ważnych ośrodków kulturalno - historycznych w powiecie wrócą w przyszłym roku. Podczas kolejnego spotkania mają podzielić się swoimi koncepcjami i pomysłami jak scalić ofertę turystyczną wszystkich gmin w powiecie.
krzem