W najbliższą niedzielę (3 maja) odbędzie się streaming online charytatywnego koncertu, który odbędzie się w Muzeum Ziemi Średzkiej „Dwór w Koszutach". Celem koncertu jest wsparcie średzkiego szpitala w zakupie urządzenia do reanimacji
To pierwszy koncert w dworze w Koszutach od czasu wprowadzenia obostrzeń, związanych z zagrożeniem COVID-19. Tym razem bez fizycznej obecności publiczności. Organizatorzy wydarzenia liczą jednak na sporą i hojną publiczność w Internecie. Koncert bowiem ma cel charytatywny, a datki od internetowej społeczności mają wspomóc zbiórkę, zorganizowaną przez KS Polonia Środa, na rzecz średzkiego szpitala w zakupie urządzenia do reanimacji Lucas. - Wspierając tę akcję pomagamy zapewnić naszej społeczności jeszcze lepszą opiekę zdrowotną i chronimy życie naszych bliskich - podkreślają organizatorzy koncertu.
Za klawiaturą zabytkowego fortepianu C. Bechstein zasiądzie Radek Barczak. Podczas niedzielnego koncertu będzie można usłyszeć jego autorskie kompozycje, między innymi znany i popularny na YouTube utwór „New Days Have Come". Muzyczne spotkanie rozpocznie się o godz. 17:00.
Przez najbliższy tydzień oraz w trakcie samego koncertu organizatorzy będą zachęcać średzian (i nie tylko średzian) do wsparcia zbiórki. Bezpośredni link do zrzutki:
https://zrzutka.pl/erv8yf. Bezpośredni link do streamingu:
https://www.facebook.com/MuzeumZiemiSredzkiej/posts/3526232600726668
Link do filmu promocyjnego:
https://www.facebook.com/MuzeumZiemiSredzkiej/videos/246590559916870/
Organizatorem koncertu jest Muzeum Ziemi Średzkiej "Dwór w Koszutach", a organizatorem zbiórki KS Polonia Środa Wielkopolska.
Streaming koncertu zrealizuje ViolinArt - Agencja Artystyczna.
(so)