Grupa Gordziej, której liderem jest doskonale znany w naszym mieście Marek Gordziej znalazła się w gronie finalistów tegorocznego konkursu „Przebojem na antenę”, który organizuje Radio „Merkury” i „Głos Wielkopolski”. Muzyka możemy wesprzeć wysyłając SMS­a.  
Jury regionalnej części konkursu „Przebojem na antenę” w składzie: Michał Jarkiewicz (Rosmedia), Marcin Kostaszuk i Marcin Fuszpaniak („Polska Głos Wielkopolski”) oraz Mariusz Kwaśniewski, Jędrzej Świerczyński i Piotr Niewiarowski (Radio „Merkury”) zapoznało się z nadesłanymi 26 piosenkami i do finału regionalnego zakwalifikowało piosenki sześciu wykonawców. Jest wśród nich „Siewca”, piosenka Marka Gordzieja w wykonaniu Grupa Gordziej. Piosenki są obecnie prezentowane na antenie i na stronie Radia „Merkury”. W konkursie można głosować do 31 maja. Jeżeli państwo chcecie wspomóc swoim głosem Marka Gordzieja należy wysłać SMS o treści Przeboje 4 pod numer 7160.
Choć Marek Gordziej jest rodowitym poznaniakiem, a obecnie mieszka w Puszczy Noteckiej niedaleko Czarnkowa i Trzcianki, przez wiele lat mieszkał w Środzie, gdzie był m.in. instruktorem w Ośrodku Kultury, koncertował. Do dzisiaj ma tutaj wielu przyjaciół i znajomych. Warto przypomnieć, że to właśnie Marek Gordziej jest autorem projektu statuetki Sulisława, która stanowi nagrodę w corocznym konkursie „Gazety Średzkiej” na Średzianina i Wydarzenie Roku.
Marek Gordziej jest absolwentem Liceum Plastycznego w Poznaniu i Akademii Muzycznej w Poznaniu na kierunku lutnictwo. Obecnie prowadzi pracownię lutniczą. Praktycznie jednak od zawsze interesowała go piosenka autorska. M. Gordziej ma za sobą sukcesy na festiwalach piosenki taki Jach OKPA, czy Giełda Piosenki Turystycznej. Od dawna jednak nie występował. Teraz wraca na scenę piękną piosenką „Siewca”.
Marek Gordziej obecnie pracuje z Anną Lubońską i Krzysztofem Dysem (fortepiany), Krzysztofem Szmańdą (perkusja), Andrzejem Święsem (kontrabas), Marcinem Kiełbasą (gitara) i Maciejem Łakomym (puzon).