16 czerwca sala średzkiego Ośrodka Kultury wypełniła się po brzegi rodzicami i rodzeństwem, babciami i dziadkami, rodziną i przyjaciółmi małych artystów
W powietrzu unosiły się elektryzujące emocje radości, wzruszenia, dumy, miłości. Zgasło światło, zabrzmiała muzyka i... zadziała się magia. Na scenie pojawiła się nieukrywana i nieskrępowana radość i dziecięca ekspresja w tańcu, ruchu, rytmie oraz chęć pokazania swoich osiągnięć przed najbliższymi. Nad całością widowiska i scenariuszem koncertu czuwała właścicielka szkoły tańca Lafitnessclub oraz prezes Fundacji Tańca i Sztuki „Na Scenie" Kamila Mierzwa, a poszczególne grupy tancerzy przygotowywali do występów ich instruktorzy: Łukasz Mielcarek, Jakub Grzelak oraz Jagoda Łuczak.
Fenomenalne występy zespołów i solistów stworzyły niesamowicie wymowne przedstawienie i udowadniały, że każde dziecko jest zdolne - wystarczy poświęcić jemu swoją uwagę i pozwolić lub pomóc odnaleźć jego talent i pasję. Scenografia do tegorocznego spektaklu została wypożyczona z Teatru Wielkiego w Poznaniu, a trony z muzeum w Koszutach. Szkoła Lafitnessclub zadbała o to, aby w tej przepięknej opowieści baletowo - taneczno - muzycznej i młodszy, i starszy mogli znaleźć coś dla siebie.
Aby powstał tak niesamowity spektakl, którego nie powstydziłby się żaden teatr, potrzeba pomocy wielu ludzi, dla których takie wydarzenia nie są obojętne. W tym roku dzięki Fundacji Tańca i Sztuki „Na Scenie" udało się uzyskać środki finansowe z tzw. trybu małych zleceń z powiatu średzkiego. Udało się również uzyskać patronaty: TVP 3, Radia Poznań, "Gazety Średzkiej", Urzędu Miejskiego w Środzie oraz Starostwa Powiatowego w Środzie. Dzięki patronatom średzcy artyści mieli możliwość zaprezentowania się szerszemu gronu odbiorów, a Kamila Mierzwa opowiadała o spektaklu m.in. w porannym programie TVP 3 „Witaj Wielkopolsko".
Odbyły się jeszcze dwa pokazy dla dzieci ze szkół i przedszkoli. Jednak nie wszystkim udało się zobaczyć spektakl, ponieważ dla chętnych zabrakło miejsca. K. Mierzwa chciałaby wystawić jeszcze raz „Królewnę Śnieżkę", w okolicach Bożego Narodzenia. Zainteresowane zobaczeniem spektaklu są nie tylko średzkie szkoły i przedszkola, ale także poznańskie i swarzędzkie.
W lipcu młodzi tancerze wraz z instruktorami wybierają się na obóz taneczny, gdzie już powoli zaczną się przygotowania do kolejnego wydarzenia kulturalnego. Pozostaje więc życzyć dalszych sukcesów, życzliwości ludzkiej oraz kolejnych wspaniałych przedsięwzięć.
krzem