W sobotę Ośrodek Kultury w Środzie wypełnił się po brzegi fanami wokalisty Mateusza Ziółko. Publiczność bawiła się znakomicie
Mateusz Ziółko to artysta wszechstronny. Pianista, wokalista, autor muzyki i tekstów, szerszej publiczności znany od roku 2008, kiedy to wziął udział w programie "Mam Talent" na antenie TVN. Szybko zyskał wtedy przychylność jurorów oraz sympatię widzów. Cztery lata później, wraz z zespołem, wokalista pojawił się w programie "Must Be The Music - Tylko Muzyka". Z kolei w roku 2013 Mateusz Ziółko został zwycięzcą III edycji programu "The Voice Of Poland", prezentowanej na antenie TVP2, tym samym podpisując kontrakt z wytwórnią. Artysta zwyciężył również w konkursie Super Debiuty 2014 podczas 51. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, wykonując utwór "Wspomnienie" autorstwa Czesława Niemena.
Jeszcze większą popularność przyniosła artyście wygrana dziesiątej, jubileuszowej edycji polsatowskiego show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo". W decydującym odcinku Mateusz Ziółko nie miał sobie równych jako Aretha Franklin. Wygraną 100 tys. zł przeznaczył na rzecz sądeckiego hospicjum. W Nowym Sączu wokalista mieszka od 2017 roku.
Podczas koncertu w Środzie wokalista, wraz z zespołem, zaprezentował swoje największe przeboje, m.in. kompozycje „W płomieniach", „Szkło" i „Planety" oraz inne utwory z debiutanckiej płyty „Na nowo". Nie zabrakło też ciekawych aranżacji światowych hitów, m.in. „I'm still standing" Eltona Johna. Wiele z piosenek, wraz z wokalistą, śpiewała cała sala Ośrodka Kultury.
(so)