Taki tytuł nosił niedzielny koncert z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Pieśni patriotyczne zaśpiewał tenor Paweł Antkowiak
„O mój rozmarynie", „Maszerują strzelcy", czy Andrzeja Rosiewicza „Pytasz mnie" - to tylko niektóre z pieśni i piosenek o Polsce, które zabrzmiały w niedzielę podczas specjalnego średzkiego koncertu z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Niejedną pieśń licznie zgromadzona publiczność śpiewała razem z solistą, kołysząc się wspólnie w jej rytm. Ze sceny zabrzmiały zarówno te bardzo znane utwory, jak i te nieco już zapomniane.
Pochodzący ze Środy tenor Paweł Antkowiak koncertował już w Środzie po raz kolejny. Rok temu obchodził tutaj swój jubileusz 20-lecia działalności artystycznej. Absolwent średzkiego Liceum Ogólnokształcącego, od lat koncertujący na scenach Europy i całego świata, swój jubileusz postanowił świętować właśnie na scenie Ośrodka Kultury, gdzie, jak podkreśla, zaczęło się jego śpiewanie.
Tym razem tenor uraczył średzian nastrojowymi, pięknymi polskimi pieśniami patriotycznymi oraz piosenkami o Polsce z repertuaru różnych rodzimych wykonawców.
Po koncercie nie mogło oczywiście zabraknąć marcińskich rogali, którymi wszyscy mieli okazję uraczyć się w holu ośrodka.
(so)