To był piękny weekend na stacji średzkiej wąskotorówki. Dla miłośników wąskich torów i pary rozpoczął się sezon turystycznych kursów do Zaniemyśla. Prawdziwych przyjaciół ciuchci nie odstraszył nawet koronawirus
Choć w tym roku nie było wiele czasu na promocję sezonu, to weekend Towarzystwo Przyjaciół Kolejki Średzkiej „Bana" uznaje za bardzo udany. - Na trasie pojawiło się 6 wagonów. To był dla nas bardzo pracowity weekend. Początek działalności kasy biletowej, konieczność stosowania się do przepisów sanitarnych, a także dopięcie szczegółów na popularny "ostatni guzik" było wymagające, ale kiedy patrzymy na zadowolenie naszych pasażerów to jesteśmy pełni optymizmu na następne tygodnie. Kasa biletowa umożliwia nam sprawniejszą pracę bezpośrednio na pociągu, a możliwość płatności kartą jest wyjściem naprzeciw potrzebom i sugestiom naszych pasażerów - opowiada rzecznik Bany Krzysztof Kubiak.
Kolejna okazja na przejazdy wąskotorówką już w najbliższy weekend. Wyjazdy ze Środy Wielkopolskiej będą o godzinie 10:00, 14:00, 18:00, a powrotne z Zaniemyśla będą o godz. 12:00, 16:00, 19:20. Trzeba też pamiętać o konieczności zasłaniania ust i nosa na pokładzie pociągów, a także dezynfekcji rąk przed wejściem do wagonu.
star