Muzyka z Małoszek, którego ostatnio słuchać i oglądać można głównie w internecie, tym razem była okazja posłuchać na żywo. Piotr Nowak, wraz z córką Anastazją oraz zespołem wystąpił w średzkiej kolegiacie
Ze świąteczno-kolędowym repertuarem wystąpili w sobotę w kolegiacie Piotr i Anastazja Nowak wraz zespołem. W kościele zabrzmiały polskie kolędy i pastorałki, m.in. „Pójdźmy wszyscy do stajenki", „Dzisiaj w Betlejem", „Przybieżeli do Betlejem", „Cicha noc" czy „Hej Maluśki". Nie zabrakło też piosenek świątecznych współczesnych autorów, m.in. bożonarodzeniowego szlagieru „Mario, czy ty wiesz". Utwory w bardzo ciekawych aranżacjach świetnie zabrzmiały w kościele kolegiackim, gdzie średzkim wokalistom i instrumentalistom (Piotr Nowak - wokal, instrumenty klawiszowe, Anastazja Nowak - wokal, skrzypce) towarzyszyli - na gitarze Daniel Gola Patalas oraz znakomity polski perkusista, Andrzej Mazurek.
Koncert zakończył się wykonaniem piosenki ze świątecznego teledysku Piotra Nowaka „Pod niebieskim dachem nieba". Ciepła, sympatyczna kompozycja, nawiązująca do świąt Bożego Narodzenia, ze słowami Staszka Głowacza i muzyką Piotra Nowaka nagrana została jeszcze przed świętami w domu muzyka z Małoszek. W chórkach zaśpiewali też artyści wytwórni BNB Records - firmy fonograficznej, która wydała płytę wokalisty. Przypomnijmy, że to pierwszy krążek Nowaka, wydany pod jego własnym nazwiskiem przez profesjonalną firmę fonograficzną. Od kilku tygodni w internecie oglądać można również teledysk do utworu „Taki dom", promujący album „Piotr Nowak 83/38".
(so)