- Nie możemy spotkać się na żywo, nie udało nam się z wiadomych względów przeprowadzić wernisażu, a zatem pokażemy tylko prezentację. Niech państwo potraktują ją jako wstęp do czegoś większego - mówił w piątek Bartłomiej Król, prezes Średzkiego Towarzystwa Fotograficznego podczas nagrania na profilu Powiatowego Archiwum Fotograficznego na Facebooku
Wernisaż wystawy "Kiedyś to było... Estrada" miał się odbyć w piątek w Galerii Kazamaty, w budynku dawnej "Jedynki". Ze względu na pandemię, ŚTF musiał zrezygnować ze spotkania i przygotował nagranie. - Ta wystawa pokazuje ścieżki do czegoś, o czym nie mieliśmy żadnego pojęcia. Nie wiedzieliśmy, że w Środzie było tyle zespołów - mówił Bartłomiej Król. Wyraził nadzieję, że za jakiś czas uda się otworzyć wystawę poświęconą średzkiej estradzie, a muzycy ze średzkich zespołów opowiedzą o ich działalności.
W krótkiej prezentacji, którą można zobaczyć na stornie PAF wypowiadają się Andrzej Zimowski - Zespół Powiatowego Domu Kultury, Wojciech Cielusta - zespoły Błękitni i Relaks, Zbigniew Sierszuła - Nastolatki i Wojciech Zimowski - Nastolatki.
Wystawa jest współfinansowana z budżetu gminy Środa, a patronat medialny nad nią sprawuje "Gazeta Średzka".
(k)