Przemysław Zalesiński rozpoczął pracę przy muralu przedstawiającym marszałka Józefa Piłsudskiego. Jeśli pogoda dopisze, dzieło ma być ukończone najpóźniej na początku przyszłego tygodnia
- Taki pomysł zrodził się u mnie już jakiś czas temu. Po rozmowie z dyrektor Ośrodka Kultury Ewą Kusik okazało się, że projekt jej się podoba i być może jest szansa na realizację - mówił nam kilka tygodni temu Przemysław Zalesiński, który już wcześniej zaprojektował i współtworzył murale na kamienicy przy wieży ciśnień (z okazji 100-lecia wybuchu powstania wielkopolskiego), na kamienicy przy pl. Armii Poznań (niepodległościowy mural na 100-lecie odzyskania niepodległości), na murze przy parkingu przy ul. Westerplatte (poświęcony twórcom polskiego państwa), czy też na bloku przy ulicy Sportowej (na 100-lecie Polonii Środa). Pomysł muralu zaakceptował burmistrz Piotr Mieloch.
Przypomnijmy, że Ośrodek Kultury w Środzie nosi imię Józefa Piłsudskiego. Wiąże się to z ideą Domu Społecznego właśnie imienia marszałka, jaki został wybudowany ze składek społecznych w 1937 roku. To właśnie w tym budynku mieści się teraz OK. Imię Józefa Piłsudskiego OK otrzymał 29 grudnia 2017 roku.
Każdego dnia mural będzie zyskiwał kolejne elementy.
(k)