W sobotę, 25 maja, do Środy przyjedzie zabytkowy niemiecki parowóz normalnotorowy ze składem 11 wagonów osobowych. To historyczne wydarzenie dla wszystkich miłośników pary. Wydarzenie to zostanie zorganizowane w ramach specjalnej wizyty miłośników kolejnictwa z niemieckiego miasta Cottbus położonego we wschodnich Niemczech
Krzysztof Ku
biak z Towarzystwa Przyjaciół Kolejki Średzkiej „Bana" mówi z dumą, że do Środy przyjedzie liczna grupa pasjonatów przyjedzie specjalnie po to, by zwiedzić miasto i wyruszyć na przejażdżkę Średzką Koleją Powiatową. - Tego typu wydarzenie świadczy o sporym zainteresowaniu średzką kolejką nie tylko na arenie kraju, ale także w innych krajach Europy oraz świata; bowiem w ubiegłym roku gościliśmy również obywatela Australii - dodaje K. Kubiak. - Niemieckie zabytki techniki kolejowej, są jednymi z lepiej utrzymanych dorobków kolejnictwa na świecie.
Osoby, które chciałyby z bliska przyjrzeć się niemieckiemu parowozowi członkowie Bany zapraszają w sobotę na dworzec kolejowy w Środzie. Parowóz będzie tutaj przebywał od około godziny 13:30 do około godziny 16:00. - To kolejny etap współpracy z niemieckimi miłośnikami kolejnictwa, od kilku lat prowadzimy udaną współpracę ze stowarzyszeniem Interessenverband der Zittauer Schmalspurbahen e.V - dopowiada K. Kubiak.
Poza okazją do zobaczenia z bliska niemieckiego parowozu ,w sobotę można też skorzystać z przejażdżki średzką wąskotorówką. Przypomnijmy, że Średzka Kolej Powiatowa kursuje w każdy weekend. Wyjazdy ze Środy są o godzinie 10:00 oraz 14:00, natomiast wyjazdy z Zaniemyśla są o godzinie 12:00 oraz 16:00. Szczegółowe informacje o kursowaniu kolejki oraz informacje dotyczące, jaka lokomotywa prowadzi danego dnia pociągi można znaleźć na stronie internetowej sredzkakolejpowiatowa.pl.
Cuk