W sobotę na Starym Rynku w Środzie ruszyła akcja „Lato w Mieście". To propozycja bezpiecznych imprez kulturalnych na tegoroczne wakacje
Sobotni event rozpoczął spektakl dla dzieci pt. „Recepta na odwagę" w wykonaniu Teatru Promyk. Ten teatralny duet gościł już nie raz w średzkim Ośrodku Kultury, bawiąc i ucząc młodsze dzieci. Tym razem sympatyczni bohaterowie bajki opowiedzieli małym widzom o tym, jak pokonać strach i stać się odważnym. Dzieci oglądały spektakl, siedząc na wygodnych leżaczkach, ustawionych, zgodnie z wytycznymi, w odpowiednich odstępach.
Podobnie było podczas wieczornego seansu filmu „Green Book" w reżyserii Petera Farrelly - widzowie oglądali film z leżaków, z zachowaniem dystansu społecznego.
Plenerowe imprezy, organizowane pod namiotem na Starym Rynku przez Urząd Miejski oraz Ośrodek Kultury, odbywają się zgodnie z przepisami dotyczącymi reżimu sanitarnego. Na spektakl i film trzeba się było zapisać (zgodnie z wymogami sanepidu trzeba było podać imię i nazwisko, adres zamieszkania i nr kontaktowy). Przy zapisie i wejściu organizatorzy zalecali założenie maseczki, którą można było zdjąć po zajęciu miejsca. Przy wejściu do namiotu widzowie zobowiązani byli do dezynfekcji rąk. Organizatorzy zalecali też, by opuszczać namiot, zaczynając od osób siedzących w ostatnich rzędach, a kończąc na uczestnikach z pierwszych. Liczba miejsc w „kulturalnym" namiocie jest ograniczona do 40 osób. Po spektaklu dla dzieci Zakład Gospodarki Komunalnej zdezynfekował teren środkiem bezpiecznym dla ludzi i zwierząt.
Na razie impreza spotkała się z umiarkowanym zainteresowaniem, ale organizatorzy spodziewają się, że z tygodnia na tydzień uczestników będzie więcej, tym bardziej, że program zapowiada się bardzo ciekawie. To dobra i bezpieczna propozycja artystyczna na czas pandemii.
(so)