Marysia Plucinska i jej nauczyciel śpiewu ­ tenor Paweł Antkowiak śpiewali podczas II Koncertu Galowego z okazji Dnia Patrona Uniwersytetu Rolniczego Augusta hr. Cieszkowskiego oraz 60­lecia autonomii tej uczelni. Dla młodej średzianki był to najważniejszy koncert w jej dotychczasowej artystycznej drodze.
Marysia Plucinska wkracza na duże sceny koncertowe. Marysia ­ dziś nastolatka ­ jest już uczennicą Liceum Ogólnokształcącego, która od dwóch lat szkoli dodatkowo głos pod okiem Pawła Antkowiaka w jego Akademii Wokalistyki.
M. Plucinska i P. Antkowiak wystąpili podczas koncertu galowego w Auli Nova Akademii Muzycznej obok zespołów artystycznych związanych z Centrum Kultury Studenckiej jak Zespół Pieśni i Tańca „Łany” i Dziecięco ­ Młodzieżowy Zespół „Łaniki”, Zespół Trębaczy Myśliwskich „Venator”, Chór Akademicki „Coro Da Camera”, a także artystami związanymi ze sceną poznańską jak Poznańska Orkiestra Rozrywkowa, Barbara Tritt czy Tango Nuevo Quintet.
Dla średzianki było to duże przeżycie. ­ II Koncert Galowy z okazji Dnia Patrona Uczelni Augusta hr. Cieszkowskiego oraz 60­lecia autonomii uczelni w Auli Nova Akademii Muzycznej w Poznaniu był dla mnie bardzo znaczącym wydarzeniem w moim życiu ­ mówi M. Plucinska. Jakby nie patrząc ­ był to najważniejszy koncert na jakim wystąpiłam ­ dodaje wokalistka.
M. Plucinska zaśpiewała piosenkę Rehab z repertuaru Amy Winehouse. ­ Zaaranżowała mi ją Poznańska Orkiestra Rozrywkowa, która zrobiła to fenomenalnie ­ wspomina M. Plucinska, a poza tym poznałam wielu niesamowitych ludzi, głównie uzdolnionych muzycznie, z którymi dzieliłam się doświadczeniami. W czasie koncertu na scenie pojawili się inni wokaliści wykonujący muzykę od klasyki po jazz oraz różne zespoły taneczne.