Zawodniczki Dance-art znakomicie spisały się w tym roku na mistrzostwach Polski International Pole Sports Federation (IPSF). W czasie pandemii, pomimo różnych zmian i ograniczeń, dziewczyny ciężko pracowały w domowym zaciszu. Efekty są znakomite - mistrzynie Polski Dagmara Grześkowiak i Małgorzata Węcławiak wywalczyły nominację do startu na mistrzostwach świata
Ubiegłoroczne Mistrzostwa Polski IPSF odwołano a w tym roku przebiegały pod dyktandem pandemii. - W tym roku IPSF zdecydowało o przeprowadzeniu zawodów we wszystkich krajach w formie nagraniowej. Dzięki temu zawodnicy z całego świata mają równe szanse oraz możliwości. W związku z licznymi obostrzeniami różnymi w krajach świata zdarzyć mogłaby się sytuacja, że do danego kraju nie mogliby wjechać wykwalifikowani sędziowie. Dlatego w połowie czerwca drużyna Dance-art pojechała na nagrania mistrzostw Polski do Katowic - przypomina trenerka zawodniczek Patrycja Maciejewska. Do startu zawodniczki przygotowywały się również pod okiem Nicole Miszczykowicz.
Dance-art reprezentowały Amelia Cyka, Dagmara Grześkowiak, Nikola Hypka, Weronika Kozłowska i Małgorzata Węcławiak. Dziewczyny startowały w kategoriach pole sport i aerial hoop sport. O pierwszych sukcesach średzianek pisaliśmy niedawno.
Dagmara Grześkowiak została mistrzem Polski w kategorii pole sport elite novice, Małgorzata Węcławiak wywalczyła tytuł wicemistrza w tej samej kategorii. Dziewczyny wystąpiły również w duecie i tu również były najlepsze. - Wszystkie wymienione starty dostały nominację do mistrzostw świata - mówi P. Maciejewska. - Kolejny tytuł wicemistrza Polski należy do Nikoli Hypkiej z kategorii pole sport amator novice. Warto dodać, że były to dla niej pierwsze zawody.
Na wyniki pozostałych kategorii organizatorzy kazali czekać nieco dłużej. Kilka dni temu okazało się, że z sekcji aerial hoop najbliżej podium była Amelia Cyka, która zajęła 4. miejsce na 31 zawodników. W. kozłowska była 6., a M. Węcławiak 7.
(ap)