Nasze miasto reprezentowały trzy grupy ze Średzkiego Stowarzyszenia Tańca Współczesnego: zespół Harmonic, Harmonic Mini oraz Roztańczone Błyskotki.
W kategorii modern & contemporary 12-15 lat złoto zdobył zespół Harmonic Mini. To kolejny sukces młodych tancerek, które kilka miesięcy temu także zajęły 1. miejsce podczas Ogólnopolskiego turnieju w Ostrowie Wlkp. Natomiast srebrny medal także w tej kategorii zdobył młodszy zespół Roztańczone Błyskotki. Obie grupy prowadzone są przez tancerkę Natalię Zys.
Jednak to nie koniec sukcesów. W kategorii modern formacje powyżej 16 lat zespół Harmonic stanął na najwyższym stopniu podium zajmując 1. miejsce. To kolejny sukces zespołu, który już kilkakrotnie zdobył złoto podczas ogólnopolskich turniejów tańca, a w lipcu ubiegłego roku złoto podczas międzynarodowego festiwalu w Chorwacji.
Zespoły Harmonic i Harmonic Mini, trenujące od kilku lat pod okiem Natalii Zys, za kilka miesięcy także będą reprezentowały nasz powiat i gminę na arenie międzynarodowej. Tancerze ze Średzkiego Stowarzyszenia Tańca Współczesnego na co dzień trenują w auli dawnego Gimnazjum nr 1.