To był naprawdę świetny koncert w Kropka Pubie. Magda Piskorczyk pokazała, dlaczego aż siedmiokrotnie była wybierana Wokalistką Roku przez czytelników kwartalnika „Twój Blues"
Koncert odbył się w sobotę i przyciągnął do pubu całkiem sporą publiczność. I to publiczność w różnym wieku. Magda Piskorczyk wystąpiła ze swoim trio. Sama śpiewała, ale też usiadła na chwilę przy perkusji, grała na gitarze. Było wiele muzyki klimatycznej, a także energetycznej, a wokalistka pokazała swoje niezwykłe możliwości głosowe. Koncert zakończyły długie oklaski.
Magda Piskorczyk wykonuje głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afro-amerykańskiej i afrykańskiej. Autorka akustycznego albumu koncertowego „Magda Live", nominowanego do nagrody Fryderyk 2009, płyty studyjnej „Blues Travelling" nagranej z udziałem Michała Urbaniaka oraz albumu „Live at Satyrblues" prezentującego koncert ze szwedzkim gitarzystą i wokalistą Slidin' Slimem. Jesienią 2011 roku wydała dwie nowe płyty (obie nominowane do nagrody Fryderyk 2012): studyjny album „Mahalia" oraz podwójny album „Afro Groove" prezentujący zapis koncertu nagranego z wirtuozem harmonijki z Memphis Billy Gibsonem.
W sobotę jej wydawnictwa było można kupić w Kropka Pubie i oczywiście otrzymać autograf.
(k)