Tradycyjnie już grupy taneczne z Ośrodka Kultury w Środzie żywiołowo obchodziły w sobotę Międzynarodowy Dzień Tańca. Na Starym Rynku odbył się Wiosenny Show
Kolorowo, głośno o bardzo rytmicznie było w sobotnie przedpołudnie na rynku w Środzie. Na szczęście pogoda dopisała, nie trzeba więc było przenosić się do OK.
Taneczne show rozpoczęły zajęcia warsztatowe z Justinem Fuentes - tancerzem, choreografem, aktorem i modelem od trzech lat mieszkającym w Polsce. Justin zatańczył z dziećmi i młodzieżą układy do kilku utworów, nieźle się przy tym bawiąc. Później tancerze i widzowie zgromadzeni na płycie rynku mogli podziwiać pokaz tańca w wykonaniu Justina, a następnie grup tanecznych z Ośrodka Kultury, na co dzień prowadzonych przez Bogusię Błoszyk i Sandrę Kaczmarek. Na koniec ponownie zatańczył Justin Fuentes, którego oklaskiwali tancerze z OK, instruktorzy, rodzice dzieci ćwiczących w OK oraz średzianie przechodzący przez rynek, zatrzymujący się, by obejrzeć ten ciekawy taneczny spektakl.
Jak mówi instruktorka Bogusława Błoszyk, Justina „znalazła" dzięki licznym kontaktom w świecie tanecznym hip hop. Już teraz planowane są z nim październikowe warsztaty w OK. Pochodzący z Wenezueli, niezwykle sympatyczny i całkiem nieźle mówiący po polsku tancerz, przez kilka lat był instruktorem tańca w Dublinie. Od trzech lat mieszka w Polsce i wszystko wskazuje na to, że zostanie tu na dłużej.
(so)