Irena Santor zaśpiewała w Ośrodku Kultury w Środzie piosenki piękne i mądre, przypominając też swoje największe przeboje
Średzkie świętowanie rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja zakończyło się koncertem wokalistki, która już za życia uznawana jest za legendę. Irena Santor zabrała publiczność w świat muzyki i ciekawych opowieści, którymi raczyła słuchaczy ze sceny. Zabrzmiało wiele piosenek o przemijaniu i pięknie świata, a wokalistka wspominała różne wydarzenia z życia oraz kompozytorów i tekściarzy, z którymi miała przyjemność współpracować. Z najnowszych utworów z jej repertuaru Santor zaśpiewała m.in. „Starość" z tekstem W. Młynarskiego, napisanym krótko przed śmiercią oraz „Sorry song" („Przepraszam"), napisanym specjalnie dla piosenkarki przez Michała Rusinka.
Irenę Santor otaczał na scenie zespół wspaniałych muzyków, którzy zaprezentowali też kilka kompozycji instrumentalnych. Na koniec zabrzmiały największe przeboje wokalistki, takie jak „Dzikie plaże", „Tych lat nie odda nikt" czy „Wspomnij mnie".
Damę polskiej sceny publiczność pożegnała burzliwymi oklaskami, a wspaniałe bukiety kwiatów wręczyła m.in. dyrektor OK Ewa Kusik, średzkie amazonki, które poprosiły Irenę Santor o wspólne zdjęcie oraz przedstawiciel fanklubu wokalistki, który wyrecytował wiersz na cześć Ireny Santor oraz życzył jej 300 kolejnych lat na scenie.
(so)