W dniach 28 - 29 kwietnia w hali sportowo - widowiskowej w Kościanie odbył się II Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego o Puchar Burmistrza Miasta Kościana. W turnieju wzięły udział grupy taneczne z całej Polski
Dla tancerzy ze Średzkiego Stowarzyszenia Tańca Współczesnego, pod kierownictwem nauczyciela tańca i choreografa Natalii Zys, niedziela 29 kwietnia okazała się szczęśliwa. Zespoły ze Środy kilkakrotnie stawały na podium.
Najpierw zaprezentowały się solistki: Aleksandra Banaszak, Nicole Cieloszyk, Maja Markiewicz, Nastazja Włodarczak. Tancerki rywalizowały w kategorii „taniec współczesny solo 9-11 lat". Dziewczyny wypadły rewelacyjnie - wszystkie dostały się do półfinału. W rywalizacji brali udział najlepsi tancerze z całej Polski, dlatego poziom był bardzo wysoki. Solistek było 24, dlatego był to duży sukces średzkich tancerek, które znalazły się w pierwszej „dwunastce".
Następnie odbyła się rywalizacja w kategorii „duety 9-11 lat". Także tancerki ze Średzkiego Stowarzyszenia Tańca Współczesnego - Maja Markiewicz i Michalina Dymska - zaprezentowały się w konkursie. Dziewczęta we wspólnym pokazie zajęły 2. miejsce. Był to debiut tych wyjątkowo uzdolnionych tancerek, które trenują od września 2017 zarówno podczas zajęć grupowych jak i indywidualnych.
Jednak to nie koniec sukcesów Średzkiego Stowarzyszenia Tańca Współczesnego. W kategorii „taniec współczesny 9-11 lat miniformacje (do 7 osób)" zespół Harmonic Mini zajął 2. miejsce. Puchar wywalczyły Aleksandra Banaszak, Nicole Cieloszyk, Maja Markiewicz i Nastazja Włodarczak.
Nie zabrakło też miejsca na podium dla najstarszego zespołu prowadzonego przez Natalię Zys. Zespół Harmonic, który zaprezentował się w mniejszej grupie, zajął także 2. miejsce w kategorii „taniec współczesny powyżej 15 lat".
Niewątpliwie ogromny sukces odniosła formacja Harmonic Mini, która w kategorii „taniec współczesny formacje 9-11 lat" zajęła także 2. miejsce. Jest to jeden z największych sukcesów zespołu. W rywalizacji wzięło udział 12 najlepszych zespołów z całej Polski, a Harmonic Mini zdobył srebro. Zespół obronił tytuł wicemistrzów Polski, który niecały miesiąc temu wywalczył podczas turnieju tańca w Mosinie. Są to największe dotychczasowe osiągnięcia młodego zespołu, który prezentuje się coraz lepiej. Przypomnijmy, że podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Grand Prix Polski Dance Września w grudniu ubiegłego roku zespół zajął 3. miejsce.
Harmonic Mini trenuje od kilku lat pod okiem tancerki Natalii Zys, jednak w tym składzie ćwiczy dopiero od września. Treningi Średzkiego Stowarzyszenia Tańca Współczesnego odbywają się w auli dawnego Gimnazjum nr 1. Natalia Zys prowadzi także zajęcia w Poznaniu i również poznański zespół naszej średzianki stanął na podium. Tancerki ze Szkoły Tańca Diament zajęły 3. miejsce w kategorii „formacje 12-15 lat taniec współczesny".
W skład zespołu Harmonic Mini wchodzą: Aleksandra Banaszak, Nicole Cieloszyk, Michalina Dymska, Zuzanna Kaczałka, Marta Kurnatowska, Amelia Lis, Julia Mnich, Antonina Pajchrowska, Laura Ratajczak, Laura Janicka, Natalia Stefaniak, Maja Witczak, Victoria Pucek, Anna Trójnara, Maria Twardowska, Zofia Twardowska, Paulina Wasiela.
Zespół Harmonic reprezentowały: Zofia Bartkowiak, Agata Błaszczyk, Daniela Bukowska, Laura Lis, Maja Gościniak, Gabriela Rogacka, Wiktoria Gałążewska.