Po krótkiej przerwie, spowodowanej remontem i kontrolą księgozbioru, młodzi czytelnicy mogą już korzystać z oddziału dla dzieci
W grudniu oddział dla dzieci średzkiej Biblioteki Publicznej musiał zostać zamknięty. Najpierw trwał tam remont, podczas którego fachowcy zmienili oświetlenie w sali oraz odmalowali całość pomieszczenia. Na jednej ze ścian zastosowano magnetyczną farbę, dzięki czemu będzie można, bez robienia dziur, wieszać prace plastyczne lub informacje o książkowych nowościach. Takie rozwiązanie od kilku miesięcy świetnie sprawdza się w holu biblioteki.
W oddziale dla dzieci zmienione zostało też stanowisko bibliotekarza oraz stworzone dodatkowe miejsce do pracy przy opracowywaniu zbiorów. W wypożyczalni jest teraz bardzo jasno, czysto i funkcjonalnie.
Remont trwał krótko, ale oddział zamknięty był do końca roku, bowiem konieczne było przeprowadzenie standardowej kontroli księgozbioru. Taka kontrola musi być przeprowadzona raz na pięć lat.
Od początku nowego roku można już w pełni korzystać z oddziału dla dzieci, który licznie odwiedzają młodzi średzianie. Można też oddawać książki, których nie było możliwości zwrócić ze względu na przerwę w działalności oddziału.
Wypożyczalnia dla dzieci jest kolejnym, odnowionym w ostatnim czasie, działem Biblioteki Publicznej. Kilka miesięcy trwał w ubiegłym roku generalny remont wypożyczalni dla dorosłych - ze wspaniałym efektem. Wyremontowane zostały też filie w Pławcach i w Starkówcu Piątkowskim. Ładnym lokalem może się też poszczycić filia w szpitalu w Środzie, która została otwarta na początku ubiegłego roku.
(so)