W turnieju brały udział zespoły z Polski, głównie z Pomorza, które rywalizowały w różnych kategoriach wiekowych i tanecznych. Obejrzeć można było konfrontacje formacji, miniformacji i duetów m.in. hip-hopowych, klasycznych, jazzowych, współczesnych.
Najpierw zaprezentowały się Michalina Dymska i Maja Markiewicz, które w kategorii „duety taniec współczesny 9-11 lat" zajęły 1. miejsce. Jest to kolejny wspaniały sukces tancerek, które niespełna dwa tygodnie temu podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca w Kościanie zdobyły II miejsce. Dziewczynki trenują pod okiem Natalii Zys zarówno podczas zajęć grupowych, jak i indywidualnych.
Jednak to nie koniec wspaniałych wrażeń i sukcesów... Kilka godzin później zespół Harmonic Mini zajął także 1. miejsce w kategorii „formacje taniec współczesny 9-11 lat". Jest to kolejny sukces tancerek, które w tym roku szkolnym zajęły kolejno w grudniu 3. miejsce podczas Grand Prix Polski Dance Września, w kwietniu 2. miejsce podczas Ogólnopolskiego Turnieju Formacji Tanecznych w Mosinie, także w kwietniu 2. miejsce podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Nowoczesnego w Kościanie, aż po ostatni turniej "Awangarda", gdzie zdobyły mistrzostwo! Zespół składa się z dziewczynek w wieku 8-11 lat, które trenują od kilku lat pod okiem Natalii Zys w auli dawnego Gimnazjum nr 1.
Harmonic Mini jest świetnie zapowiadającym się zespołem idącym w ślady starszego zespołu Harmonic, który na swoim koncie ma wielokrotne tytuły mistrzów Polski, a w tym roku będzie reprezentował nasze miasto podczas międzynarodowego Festiwalu Top Art w Chorwacji, na który został nominowany.
Wyjazd na Kaszuby to była nie tylko ciężka praca, ale także przyjemność. Zespół wyjechał dzień wcześniej, żeby przed zawodami i podróżą trochę odpocząć i się zrelaksować w Kaszubskim Parku Krajobrazowym nad Jeziorem Gowidlińskim.
W skład zespołu Harmonic Mini wchodzą: Aleksandra Banaszak, Nicole Cieloszyk, Michalina Dymska, Zuzanna Kaczałka, Marta Kurnatowska, Amelia Lis, Julia Mnich, Antonina Pajchrowska, Laura Ratajczak, Laura Janicka, Natalia Stefaniak, Maja Witczak, Victoria Pucek, Anna Trójnara, Maria Twardowska, Zofia Twardowska, Paulina Wasiela.