W ubiegły piątek odbyła się pierwsza odsłona zwiedzania online Muzeum Ziemi Średzkiej „Dwór w Koszutach". Dziś od godz. 15:00 zwiedzanie będzie kontynuowane
Tym sposobem można zwiedzić muzeum nie wychodząc z domu. To najnowsza propozycja dworu w Koszutach. W piątek w południe na stronie facebookowej muzeum dyrektor Jacek Piotrowski zaprosił widzów i słuchaczy do wspólnej podróży w przeszłość, zapoznania się z historią dworu oraz wsi Koszuty w kontekście historycznym i geograficznym całego regionu. W pierwszej części cyklicznego zwiedzania na żywo dyrektor przybliżył widzom przede wszystkim historię samych Koszut, kształtowanie się wsi, jej strukturę i zależności społeczne. Nie zabrakło historycznych ciekawostek i odniesień do Środy Wielkopolskiej.
Transmisja na żywo odbyła się w parku, przed wejściem do dworu. Na koniec występujący w roli przewodnika dyrektor Jacek Piotrowski zachęcił widzów do udostępniania nagrania, komentowania i oczywiście do oglądania kolejnych części cyklu.
Zwiedzać muzeum będzie można już dziś, bowiem kolejna część wędrówki po obiekcie zaplanowana jest na dzisiejsze popołudnie, na godz. 15:00.
Oprowadzanie po muzeum w Koszutach odbywać się będzie co kilka dni, w sumie dwa razy w tygodniu. Szczegółowe informacje na ten temat i zapowiedzi kolejnych wizyt w obiekcie można znaleźć na stronie facebookowej Muzeum Ziemi Średzkiej „Dwór w Koszutach".
(so)