1/4 to 950 m pływania, 44 km na rowerze i 10,4 km biegu. Warto przypomnieć, że w niedzielę pogoda zachęcała raczej do plażowania, a nie ekstremalnego wysiłku. W upale i duchocie średzcy zawodnicy poradzili sobie bardzo dobrze.
Najlepszy okazał się Błażej Kaczor, który ukończył zawody w czasie 2:15:35. Drugi na mecie zameldował się Piotr Rozwora (2:18:06), a trzeci Jacek Hańczyk (2:20:38).
Warto odnotować, że najlepszym pływakiem był Jakub Brzeziński (przed Jackiem Hańczykiem i Piotrem Rozworą). Jakub Brzeziński najszybciej pojechał także rowerem (przed Błażejem Kaczorem i Piotrem Rozworą). Lider zawodów stracił swoją pozycję dopiero podczas biegu, w którym zajął 15. miejsce. Nieco ponad 10 km najszybciej pokonał Leszek Wierzbicki, który ostatecznie w całym triathlonie zajął 10. miejsce (w biegu tuż za nim byli Błażej Kaczor i Jacek Hańczyk).
W zawodach wystartowała tylko jedna kobieta. Izabela Brzezińska zajęła 15. miejsce z czasem 2:47:44.
Jak informuje Sekcja Biegowa Polonii Środa, która wraz z przyjaciółmi i sympatykami, była organizatorem zawodów, impreza nie mogłaby się odbyć bez wsparcia i zaangażowania wolontariuszy, hojności sponsorów i ludzi dobrej woli. Polonia dziękuje: Sebastianowi Białobrzeskiemu (Cityzen Poznań), Maciejowi Trójnarze, Piotrowi Rozworze, Tomaszowi Brzezińskiemu (RON), Izabeli i Piotrowi Lisieckim (Duathlon Czempiń), Krzysztofowi Fibnerowi, Markowi Baraniakowi, Romanowi Szymanowskiemu, Wiesławowi Biniarzowi, Ani Puzickiej. Specjalne podziękowania dla obsługi punktów żywieniowych na trasie biegowej, fotoreporterów oraz dla wspaniałych kibiców.