ZAPASY. Od 12 do 14 marca z udziałem 197 kadetów (roczniki 2004-2006) z 65 klubów z całej Polski w Białogardzie odbywał się II Puchar Polski w zapasach w stylu wolnym, będący jednocześnie drugą eliminacją do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2021. Startowało trzech zawodników Tęczy Środa Najlepiej spisał się Antoni Stanicki

W trzydniowym zapaśniczym maratonie można było ujrzeć 347 pojedynków, z których 137 zakończyło się wygranymi przez przewagę techniczną, 150 przez położenie przeciwnika na łopatki i 63 na punkty. Turniej stał na wysokim poziomie tak sportowym jak i organizacyjnym.

W II Pucharze Polski walczyło trzech zapaśników ULKS Tęcza Środa: Antoni Stanicki (w kategorii wagowej 55 kg), Jakub Macuda (w kat. wag. 71 kg) i Piotr Zaworski (w kat. wag. 80 kg). Choć cała trójka była rocznikowo najmłodsza w swoich kategoriach (wszyscy z rocznika 2006), to przyznać trzeba, że walczyła bardzo dzielnie w gronie starszych rywali.

Antoni Stanicki w gronie 21 rywali w swojej wadze (55 kg) dotarł do strefy medalowej i zajął 5. miejsce (trzy walki wygrane i dwie przegrane), dzięki czemu zapewnił sobie udział w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2021, która odbędzie się na przełomie czerwca i lipca w Zgierzu. Piotr Zaworski w gronie 27 rywali w swojej wadze (80 kg) zajął 17. miejsce (jedna walka wygrana, dwie przegrane), natomiast Jakub Macuda w gronie 33 rywali w swojej wadze (71 kg) po dwóch porażkach zajął 30. miejsce.

- Mamy nad czym pracować - twierdzi zgodnie sztab szkoleniowy. - Aby Piotrek i Kuba w przyszłości znaleźli się w czołowej 16-stce zawodników z całej Polski, która następnie będzie walczyła w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, to muszą dalej ciężko i systematycznie pracować na treningach. Antek natomiast, żeby w finałach mistrzostw Polski kadetów (OOM) móc walczyć o prymat najlepszego w Polsce, lub przynajmniej o medal, to musi poprawić obronę w parterze, a przede wszystkim zdecydowanie swoją siłę. Do finałów Mistrzostw Polski kadetów w Zgierzu pozostało ponad 3 miesiące, więc z całą pewnością zrobimy wszystko, aby dobrze się przygotować.

(r)

Młodzi kadeci średzkiej Tęczy: Piotr Zaworski, Antoni Stanicki i Jakub Macuda. Fot. UKS Tęcza Środa