Lech na początek rundy wiosennej pokonał wysoko 3:0 Raków Częstochowa. Dzień po meczu z Rakowem Częstochowa, inaugurującym wiosenne rozgrywki ligowe, piłkarze Lecha Poznań zagrali sparing z drugoligowym zespołem Błękitni Stargard. Trener Dariusz Żuraw chciał się przyjrzeć piłkarzom, którzy zagrają krótko lub w ogóle nie wybiegli na boisko w starciu z Rakowem Częstochowa.
Bramki dla Kolejorza zdobyli debiutujący w niebiesko-białych barwach Dani Ramirez oraz wychowanek Polonii Bartosz Bartkowiak, który wszedł na boisko w 65. minucie. Średzianin gola zdobył na dwie minuty przed końcem meczu. Piękną dwójkową akcję na jeden kontakt rozegrali Bartosz Bartkowiak i Juliusz Letniowski, po czym pierwszy z nich minął bramkarza i ponownie wyprowadził lechitów na prowadzenie. Ostatecznie zawodnicy trenera Żurawia wygrali 2:1, dzięki czemu zimowy okres przygotowawczy zamknęli zwycięstwem.