7. Poznań Półmaraton ukończyło blisko 6.650 biegaczy z 27 państw. To rekordowa liczba, bo nigdy dotąd 21 km ulicami Poznania w jednym czasie nie biegło tak wiele osób.
Bieg wystartował na ul. abpa Baraniaka. Już po godzinie i niecałych trzech minutach (bez piętnastu sekund) na mecie obok Jeziora Maltańskiego pojawił się pierwszy z Kenijczyków - Mark Kibiwott Kangogo. Zaraz za nim przybiegli trzej inni Kenijczycy. Po czarnoskórych biegaczach na mecie zameldował się Bartosz Majorczyk z Grodziskiego Klubu Biegacza (czas 1:10:22). Następna na mecie była Kenijka Machari Lucy Njeri.
Zaraz za nią przybiegł Adam Konieczny z Zaniemyśla. Czas biegacza reprezentującego Olimpię Poznań to 1:11:35. A. Konieczny zajął - podobnie jak przed rokiem - drugie miejsce wśród Polaków startujących w poznańskim biegu. Przed rokiem w klasyfikacji generalnej był ósmy - teraz siódmy.
Andrzej Kowalczyk z Łękna (klub zBiegiemNatury) z czasem 1:17:56 był 28., a Arkadiusz Bijak z Chociczy 113. (czas 1:25:16).
Najlepszy ze średzian Rafał Kaczmarek z Klubu Biegacza Aktywni Środa wybiegał czas 1:28:32, co dało mu 212. miejsce w klasyfikacji generalnej. Na 270. miejscu na mecie zameldował się Łukasz Ratajczak z Zaniemyśla z klubu Night Runners, z czasem 1:29:36. Średzki olimpijczyk Rafał Wieruszewski zajął 720. miejsce.
Barbara Nowak-Lewandowska ze Zberek (Klub Biegacza Kosynier Września), podobnie jak przed rokiem, wygrała swoją grupę wiekową! W klasyfikacji generalnej biegaczka z gminy Dominowo zajęła 1079. miejsce, a wśród kobiet na mecie była 42.
Z kolei Anna Bartkowiak ze Środy w klasyfikacji generalnej była 957., w grupie wiekowej - 20., ale wśród kobiet 36.
W poznańskim półmaratonie wystartowało 76 mieszkańców powiatu średzkiego. W grupie tej było: 46 biegaczy z samej Środy, 10 z Zaniemyśla, 4 z Sulęcinka i z Łękna, po 2 z Chociczy, Nowego Miasta, Murzynowa Leśnego i Witowa, po 1 z Koszut, Pięczkowa, Słupi Wielkiej i Zberek. Dla porównania: w poprzedniej edycji Poznań Półmaraton wystartowało 69 biegaczy z powiatu średzkiego.
Średzcy biegacze ujęci zostali również w klasyfikacjach dodatkowych. W ramach III Biegu o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu Krzysztof Witczak z Łękna zajął 20. miejsce, Piotr Stefanowicz ze Środy (KP Poznań - Grunwald) 34. miejsce, a Dariusz Urbaniak z Murzynowa Leśnego 38. miejsce. Z kolei w klasyfikacji Drużyny Granatowych na 13. miejscu wśród mężczyzn bieg ukończył Artur Mikołajczak.
W półmaratonie w Poznaniu wystartowali również rolkarze. Wyścig ukończyło 229 osób. Była wśród nich Jagoda Pawłowska ze Środy, która z czasem 1:05:45 zajęła 143. miejsce.
krzem

Wyniki biegaczy z powiatu średzkiego w 7. Poznań Półmaraton
(kolejno: miejsce w klasyfikacji generalnej, imię i nazwisko, miejscowość, czas, miejsce w kategorii wiekowej)

7. Adam Konieczny, Zaniemyśl, 1:11:35, 6.
28. Andrzej Kowalczyk, Łękno, 1:17:56, 16.
113. Arkadiusz Bijak, Chocicza, 1:25:16, 13.
212. Rafał Kaczmarek, Środa, 1:28:32, 29.
270. Łukasz Ratajczak, Zaniemyśl, 1:29:36, 95.
302. Rafał Filipiak, Środa, 1:29:56, 44.
340. Leszek Wierzbicki, Środa, 1:30:47, 136.
371. Arkadiusz Jaskulski, Zaniemyśl, 1:31:34, 156.
386. Arkadiusz Grabarek, Zaniemyśl, 1:31:49, 128.
415. Wojciech Kłopocki, Murzynowo Leśne, 1:32:28, 20.