W piątek 15 maja nastąpił odbiór dwóch boisk do siatkówki plażowej znajdujących się przy kortach tenisowych nad jeziorem. Obiekt powstał w ramach realizacji Średzkiego Budżetu Obywatelskiego 2020
Wykonawcą robót była Firma Robót Ziemnych Paweł Walkowiak. Obiekt kosztował ok. 98 900 zł. Największym wyzwaniem podczas robót była niwelacja terenu, która pochłonęła ok. 200 m sześc. podbudowy. Na boiska zużyto także 64 m sześc. piasku.
W otwarciu kompleksu uczestniczyli wnioskodawcy projektu, czyli zawodniczki UKS Środa oraz burmistrz Piotr Mieloch, starosta Ernest Iwańczuk, przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Wullert, naczelnik Wydziału Inwestycji w Urzędzie Miejskim Michał Orłowski oraz wykonawca Paweł Walkowiak.
Pierwsze mecze na boisku rozegrały siatkarki UKS Środa, a swoją formę sprawdził także starosta Ernest Iwańczuk.
Wstęp na boiska możliwy jest w godzinach 9:00 - 21:00. Wejście na obiekt równoznaczne jest z akceptacją regulaminu, który znajduje się przed wejściem. To zaś oznacza m.in., że na boiska nie można wprowadzać zwierząt, nie wolno wchodzić na teren obiektu ze sprzętem, który nie służy do grania w siatkówkę. W najbliższym czasie boiska zostaną przekazane administratorowi i podany zostanie system korzystania z nich.
(k)