PIŁKA NOŻNA. To była niesamowita kolejka w piłkarskich ligach centralnych! Trzech zawodników, którzy jeszcze niedawno reprezentowali barwy Polonii Środa, czyli Karol Szymański, Adrian Lis i Łukasz Radliński zagrali w bramce poznańskich drużyn - trzech najlepszych drużyn Wielkopolski
Ekstraklasowy Lech, pierwszoligowa Warta i drugoligowe rezerwy Lecha to trzy najwyżej sklasyfikowane drużyny Wielkopolski. Tylko one reprezentują Wielkopolskę w trzech najwyższych klasach rozgrywkowych piłki nożnej. Wszystkich trzech bramek strzegą bramkarze, którzy niedawno bronili bramki Polonii.
Tydzień temu, we wtorek Adrian Lis w Warcie Poznań przeciwko GKS Tychy obronił nawet rzut karny w 86. minucie, w zremisowanym przez wielkopolskich pierwszoligowców meczu 2:2. Z kolei w sobotę Warta pokonała 2:1 Chojniczankę i zapewniła sobie trzecie miejsce w tabeli, a co za tym idzie grę w barażach o awans do ekstraklasy. Bramki Warty w Chojnicach bronił oczywiście A. Lis.
W meczu rezerw przeciwko Gryfowi Wejherowo Łukasz Radliński zachował czyste konto, a Lech II wygrał 5:0. W niedzielę starcie z Bytovią Bytów Lech II z Ł. Radlińskim na bramce zakończył remisem 1:1, co praktycznie zapewniło rezerwom pozostanie w II lidze.
Wreszcie tydzień temu w meczu Lecha z Cracovią, w ekstraklasie zadebiutował Karol Szymański. Zaliczył bardzo dobry występ aż do podania Crnomarkovicia, które wpadło do bramki "Kolejorza". K. Szymański dostał też szansę w ostatnim meczu Lecha i strzegł poznańskiej bramki również w zwycięskim starciu z Jagiellonią Białystok. Zachował przy tym czyste konto. W ten sposób został bramkarzem wicemistrza Polski!
Niestety, Karol Szymański nie będzie już reprezentował niebiesko-białych barw. Golkiper Kolejorza nie przedłużył wygasającej po sezonie umowy. Szymański w obecnych rozgrywkach dwukrotnie wystąpił na boiskach PKO Ekstraklasy, a 35 razy zagrał w drugoligowych rezerwach. Szymański swoją przygodę z piłką rozpoczynał w juniorskich zespołach Gwardii Koszalin, a następnie Bałtyku Koszalin. Stamtąd trafił do Akademii Lecha Poznań. W sezonie 2010/11 występował w zespole Młodej Ekstraklasy. Następnie był wypożyczany m.in. do Jaroty Jarocin, Chojniczanki Chojnice, czy Ostrovii Ostrów Wielkopolski. W 2015 roku odszedł na kilka lat z Kolejorza. Związał się kontraktem z Chrobrym Głogów, a następnie Kotwicą Kołobrzeg i Polonią Środa.
Cała trójka to piłkarze występujący niedawno w barwach średzkiego klubu. Teraz zagrali w meczach trzech najważniejszych drużyn Wielkopolski!
Cała trójka była szkolona w Środzie przez wyjątkowego fachowca - trenera Marcina Korbika.
K. Szymański grał w Środzie w sezonie 2017/18, a A. Lis był podstawowym bramkarzem Polonii od wiosny 2014 roku do końca sezonu 2016/17. Z kolei Ł. Radliński był zawodnikiem Polonii w sezonie 2018/19.
Jak dodaje Polonia - w kolejce czekają kolejni młodzi i zdolni bramkarze Akademii Bramkarzy KS Polonia Środa Wielkopolska.
krzem