W piątek odbyły się zawody dla dzieci oraz biegi na dystansie 5,4 km i 10,8 km. Na dłuższym dystansie wystartowała Joanna Hańczyk z Polonii Środa, która zajęła 4. miejsce w kat. OPEN wśród kobiet oraz 1. miejsce w swojej kategorii wiekowej.
W sobotę zawodnicy zmagali się z dwoma dystansami, sprinterskim, czyli 750 m pływania, 20 km jazdy rowerem, 5 km biegu oraz olimpijskim 1500 m pływania, 40 km jazdy rowerem i 10 km biegu. Ten drugi dystans zgromadził na starcie 1.334 zawodników, a w tym gronie znalazło się 8 średzian. Joanna Wiaderek (JM Team) ukończyła dystans w 3 godz. 12 min. 28 sek., Wojciech Krężelewski (Świat Biegacza) 2:37:43, Karol Węgłowski 2:42:43, Mariusz Sarnowski 2:44:54, Michał Kaźmierczak( Garel Plast Team) 2:56:07, Tomasz Dzięcielewski(Polonia Środa) 3:10:53 oraz Jacek Hańczyk (Polonia Środa), który z czasem 2 godz. 22 min. 10 sek. okazał się najlepszy w swojej kategorii wiekowej, zajmując przy tym 60 miejsce. OPEN.
W niedzielę odbyła się największa część zawodów, start na dystansie ½ IRONMAN (1,9 km pływania 90 km jazdy rowerem 21 km biegu), tutaj wystartowało 1.000 zawodników, wśród nich również do rywalizacji przystąpili zawodnicy z powiatu średzkiego. Po sobotnim zwycięstwie do startu ponownie stanął Jacek Hańczyk, który mimo zmęczenia postanowił się zmierzyć z dystansem. Nie przeszkodziło mu to w osiągnięciu bardzo dobrego czasu 5 godz. 5 min. 24 sek. Średzianin stanął po raz drugi na podium, tym razem na 3. miejscu w swojej kategorii wiekowej. Oprócz Jacka na tym dystansie wystartowali Agnieszka Witczak z Łękna (6 godz. 8 min., 757. miejsce OPEN), Maciej Paciorkowski (5 godz. 19 min., 320. miejsce OPEN) oraz Łukasz Cholewa (6 godzin 22 min., 832. miejsce OPEN).
Zawody odbyły się w cieniu tragedii. W pierwszym dniu zmarł 44-letni ksiądz z Gniezna. Zasłabł na trasie pływackiej. Reanimacja skończyła się niepowodzeniem. (k)