SIATKÓWKA. 18 lipca odbyły się kwalifikacje do mistrzostw Polski w minisiatkówce w najmłodszej kategorii „dwójek" klas czwartych w Poznaniu. Klub UKS Środa reprezentowały Zosia Wachowiak, Wiktoria Dolata i Karolina Kmiecik. Skrócony czas przygotowań do tak ważnych zawodów, brak turniejów sparingowych dał się zauważyć w grze wszystkich uczestników mistrzostw. Dodatkowe obciążenie stanowił fakt skrócenia zawodów do zaledwie jednego turnieju kwalifikacyjnego
Do gier grupowych nasze zawodniczki przystąpiły bardzo skoncentrowane. Wygrały pierwsze cztery pierwsze mecze z MKS Trzcianką, KS Energetykiem 4 Poznań, SPS Volley Piła, KSPS Progress Września. W ostatnim meczu z pewnym już awansem do pierwszej ósemki przegrały z UKS Olimp Września 17:15 i zajęły drugie miejsce w grupie.
W kolejnej rundzie nasze siatkarki przegrały 2:1 w tie-breaku (15:10, 12:15, 9:11) z Hetmanem Sobieski z Poznania. Ostatecznie drużyna zostaje sklasyfikowana na 5. miejscu.
Z kolei 23 lipca w Trzciance odbyły się mistrzostwa w kategorii „czwórek" klas szóstych. Ola Dumanowska, Maria Wachowiak, Zosia Idaszek, Marta Gabryelewicz i Nadia Sosińska walczyły o awans do Mistrzostw Polski. Pewnie wygrały mecze w grupie z SPS Volley Piła (15:4), UKS Kaniasta Gostyń (15:6), UKS Leszno (15:5), UKS ZSMS Poznań (15:12), UKS Zielone Wzgórze (15:0). Przegrały Energetykiem Poznań (11:15) i pechowo z UKS Piątka Turek (14:16) przy prowadzeniu 12:9. Ostatecznie zajęły 3. miejsce w grupie, a w całym turnieju 7. lokatę.
(r)