DART. Ewelina Modrzejewska, zawodniczka KS Polonia Środa wywalczyła w ubiegłym tygodniu 9. miejsce podczas mistrzostw Europy w darcie. Zawody były rozgrywane w Słowenii
Na Mistrzostwa Europy EDF European Dart Championships 2019 w Słowenii pojechała dzięki wygranej w turniejach rankingowych rozgrywanych co wtorek w Clubie Agawa w Poznaniu. Turnieje trwają 12 miesięcy. - Mistrzostwa Europy to mój taki pierwszy wyjazd, jeśli chodzi o darta. Dla mnie to duże wyróżnienie i nagroda. Jak sama nazwa wskazuje, to prestiżowa impreza, na której rywalizowały 22 kraje. Znani utalentowani zawodnicy, gra na bardzo wysokim poziomie. Jako Polska wypadliśmy rewelacyjnie, drużynowe zmagania zarówno kobiet i mężczyzn zakończyliśmy na 1. miejscu - opowiada zawodniczka ze Środy. - Mój indywidualny występ i zajęcie 9. miejsca w Open Single Women 591 uważam jak na razie za największy sukces, jeśli chodzi o darta. Nowe doświadczenie i tzw. kopniak do przodu. Jak to w sporcie się mawia: trening czyni mistrza.
- W darta gram od 4 lat. Pierwsze kroki stawiałam w Buena Club. Tam poznałam wspaniałych ludzi i przyjaciół, dzięki nim gram i osiągnęłam ten sukces - opowiada Ewelina Modrzejewska. - Na początku to była zabawa. Z czasem zaczęłam traktować darta bardziej sportowo, jako rywalizację.
Pierwsze kroki stawiała na steelu, to jest tak zwany dart na ostro (ostre końcówki do lotek). W tej odmianie darta punkty liczone są przy tarczy na kartkach lub na specjalnych aplikacjach w telefonie lub na tabletach. Na międzynarodowych zawodach prócz liczących są dodatkowe wyświetlacze i komputery podłączone do tarczy.
Z czasem weszła do drużyny (Buena Ladys), gdzie grała na elektronikach, czyli tzw. soft (maszyny elektroniczne, które same liczą za zawodnika). Tak gra do dziś. Bierze udział w pucharach Polski, mistrzostwach Polski, turniejach okręgowych, lokalnych.
(k)