LEKKOATLETYKA. Tuż przed Bożym Narodzeniem w Zespole Szkół Rolniczych odbyło się spotkanie podsumowujące sezon średzkich lekkoatletów z klubu Orkan
Tegoroczne podsumowanie sezonu zostało połączone z konieczności z treningiem i spotkaniem wigilijnym. Dodatkowo musiało zostać podzielone i odbyć się w kameralnych grupkach, niemal konspiracyjnie. Tradycji stało się jednak zadość, tym bardziej, że sukcesy odniesione w tym roku mają większą wagę. Wymagały od sportowców niezwykłego hartu ducha i silnej woli przetrwania.

UKS Orkan Środa zdobył w tym roku tytuł najlepszego klubu w Polsce wśród klubów LZS zwyciężając w punktacji klubowej Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS. Zajął trzecie miejsce w punktacji klubowej Mistrzostw Polski U-18 - rozgrywanych w miejsce Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, ale mających tę samą rangę. Do finałów w Radomiu zakwalifikowała się rekordowa liczba naszych zawodników. Występy tam owocowały seryjnymi życiówkami i kompletem medali.
Zawodnicy UKS Orkan Środa zdobyli sześć medali rangi mistrzostw Polski. Nie odbyły się żadne letnie imprezy międzynarodowe, a paru zawodników miało duże szanse występów. W sezonie halowym udało się to Wojciechowi Marokowi, który wystąpił w Międzynarodowym Halowym Wielomeczu Lekkoatletycznym w Mińsku. Średzkich zawodników można było obserwować w głównych rolach na wszystkich zawodach rangi mistrzostw Polski, od seniorów poczynając a kończąc na najmłodszych, którzy brylowali w Finałach Krajowych Czwartków LA i zawodów Lekkoatletyki dla Każdego.
Podczas spotkania w Zespole Szkół Rolniczych wręczano wyróżnienia w pięcioosobowych podgrupach i bez publiczności. Nagrody ufundowane przez Urząd Miejski w Środzie, Starostwo Powiatowe oraz klub wręczali przedstawiciele władz samorządowych: starosta Ernest Iwańczuk, burmistrz Piotr Mieloch, członek Zarządu Powiatu Bogusław Biernat, dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych Ewelina Zawielak oraz prezes UKS Orkan Marek Zaworski.
Jako pierwsza wyszła piątka w składzie: Damian Rodziak (podwójny złoty medalista mistrzostw Polski U-18 w hali i na powietrzu w pchnięciu kulą), Magdalena Czwojdrak (srebrna medalistka mistrzostw Polski U-18 w chodzie na 5 km), Weronika Kadłubowicz (podwójna brązowa medalistka mistrzostw Polski U-18 w wielobojach: w pięcioboju w hali i w siedmioboju latem), Sara Neumann (czwarta zawodniczka młodzieżowych mistrzostw Polski na 400 m), Anna Kulpińska (czwarta zawodniczka młodzieżowych mistrzostw Polski na 100 m ppł).
Podziękowania otrzymali także Jolanta Ludwiczak, Julia Biesz, Marcin Kaczor, Zofia Szymkowiak, Roksana Poll, Martyna Dubert, Agnieszka Pałuka, Jakub Fibner, Aleksander Kowalewski, Damian Rauhut, Patryk Manicki, Igor Kominek, Bartosz Cieśla, Karol Rodziak, Paulina Galus, Agata Wojciechowska, Jakub Przybylski, Amelia Pruchniewicz, Amelia Słupska, Jadwiga Janczak, Julia Korcz, Martyna Grala, Zuzanna Nowak, Sandra Mróz, Marta Wujek i Marcel Pieszke.
Wszyscy oni w ubiegłym roku poprawiali swoje życiowe wyniki, osiągali sukcesy na arenach krajowych. W ubiegłym roku z klubem rozstał się Wojciech Marok, który przeniósł się do Szczytna do Wyższej Szkoły Policji i do nowego klubu. W ubiegłym roku Wojciech Marok zdobył złoty medal Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w pchnięciu kulą - 19,40, złoty medal Mistrzostw Polski LZS w pchnięciu kulą - 19,87 i złoty medal Mistrzostw Polski LZS w rzucie dyskiem - 55,64.
Dokładny opis osiągnięć wszystkich zawodników klubu Orkan można przeczytać na stronie klubowej.
(r)