Podczas OOM w sportach halowych 2019 w Ostrowcu Świętokrzyskim średzki klub reprezentowali: Mia Dupla w kategorii -59 kilogramów, Kacper Strzelczyk w kat. -49 kg, Wiktor Senk w kat. -61 kg oraz Jakub Socha w kat. -65 kg. Zawodnicy zakwalifikowali się do udziału w olimpiadzie dzięki bardzo dobrym lokatom w rankingu.
W sobotę rozgrywany był dwubój sprawnościowy - wyskok dosiężny oraz kopanie dollyo na czas. Łączna ilość punktów z obu konkurencji liczyła się do całości. Mia Dupla te zmagania zakończyła na 2. Miejscu, a Jakub Socha - na 3. miejscu. Reszcie naszych reprezentantów nie udało się wskoczyć na podium.
W niedzielę rozegrano konkurencję walki sportowej. Tu znakomicie od samego początku spisywał się Jakub Socha. Rywalom nie dawał żadnych szans. - Pierwsza walka została poddana przez przeciwnika, drugą i trzecią walkę wygrał bez wielkiego problemu - relacjonuje z dumą trenerka Magdalena Leporowska. - Jakub Socha został złotym medalistą Mistrzostw Polski Kadetów.
Zmagania na trzecim stopniu podium zakończyła również Mia Dupla. W Ostrowcu stoczyła dwa pojedynki - pierwszą walkę wygrała nokautem. W drugiej uległa nieznacznie dziewczynie z Bornego Sulinowa.
Dzielnie walczyli również pozostali dwaj nasi reprezentanci. - Kacper Strzelczyk wygrał pierwszą walkę z chłopakiem z Sierpca, a uległ w drugim pojedynku z faworytem w swojej kategorii. Z kolei Wiktor Senk uległ w pierwszym pojedynku z chłopakiem z Opola - mówi M. Leporowska. - Kacper i Wiktor uplasowali się ostatecznie na 5. miejscu. Wszyscy nasi zawodnicy zdobyli cenne doświadczenia i punkty.