W rozgrywanym w poniedziałek 5 marca w sali w Zaniemyślu turnieju udział wzięły reprezentacje czterech szkół Zespołu Szkół w Nowym Mieście prowadzonym przez trenera Piotra Czeszyka, Zespołu Szkół w Pięczkowie z trenerem Grzegorzem Nowakiem, Zespołu Szkół w Zaniemyślu z trener Moniką Mydlarz o Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie z trener Agnieszką Cichowlas.
Spotkania rozgrywane były w systemie 4 meczy, 4 kwarty po 8 minut. W pierwszym spotkaniu Gim 3 Środa pokonało - Nowe Miasto 46:30. W drugim meczu Pięczkowo wygrało wysoko z Zaniemyślem 45:16. W trzecim meczu gimnazjaliści z Zaniemyśla przegrali z kolegami z Nowego Miasta 29:49. W ostatnim spotkaniu gimnazjaliści ze Środy musieli się postarać by wygrać z reprezentacją Pięczkowa. Zwycięstwo 46:42 pozwoliło im na zwycięstwo w turnieju i jednoczesny awans do Finału Rejonu Poznań Wschód. Drugie miejsce w turnieju zajął ZS w Pięczkowie, trzecie ZS w Nowym Mieście a czwarte ZS w Zaniemyślu.
Dla średzkich koszykarzy na wyczyn historyczny. Po raz pierwszy w historii wywalczyli tytuł mistrzów powiatu w piłce koszykowej chłopców szkół gimnazjalnych. - Łatwo nie było, szczególnie, że w 3. kwarcie meczu finałowego przegrywaliśmy aż 12 punktami - relacjonuje z uśmiechem dumna ze swojej drużyny trener A. Cichowlas. - Jednak na początku ostatniej części meczu rzucona przez Lejka "trójka", stuprocentowa skuteczność w rzutach z dwutaktu i rzutach osobistych Białka, mocna obrona, zimna głowa i pełna mobilizacja całej drużyny pozwoliła zakończyć ten niezwykle emocjonujący mecz naszym zwycięstwem.
Gimnazjum SP3 w Środzie reprezentowali: Adam Białkowski (15;17), Kacper Lewicz (10;5), Jakub Lis (10;14), Aleksander Nowak (8;5), Fryderyk Pucek (2;2), Kacper Kuderski (1;3), Adam Grześkowiak i Piotr Tuliński.