SPORTY WALKI. Extra Gala "Night of Champions" w Środzie dostarczyła wielu emocji. Średzianie Dawid Barczak, Sławomir Szymkowiak i bardzo mocno dopingowany przez średzką publiczność Marcin Szczepański pewnie wygrali swoje walki
Gala odbyła się w sobotę, w hali Zespołu Szkół Rolniczych w Środzie. Pełne, żywo reagujące trybuny, profesjonalna organizacja sprzyjały bardzo dobremu widowisku. Gościem specjalnym gali był Michał Chudecki, pochodzący z Wielkopolski zawodowy pięściarz, 4-krotny mistrz Polski, medalista mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach, brązowy medalista Mistrzostw Unii Europejskiej. Ale wśród publiczności pojawił się także najlepszy polski tenisista Jerzy Janowicz.
Dla średzkiej publiczności najciekawsze były oczywiście pojedynki zawodników z naszego miasta. W siódmej walce wieczoru Sławomir Szymkowiak bardzo pewnie pokonał Mieczysława Jędrzejczaka przez poddanie w 1. rundzie (3:21 min.). Sławomir Szymkowiak (Barracuda Bjj Poznań) to mieszkaniec Środy, podopieczny trenera Sławomira Barczaka. Trenuje w poznańskiej filii klubu Barracuda Bjj. S. Szymkowiak jest posiadaczem purpurowego pasa BJJ.
W 9. walce wieczoru drugi ze średzian Dawid Barczak pokonał Mateusza Kowalskiego (poddanie 1. runda 2:34 min.). Dawid Barczak, podobnie jak Sławomir Szymkowiak, od samego początku walki zdominował swojego przeciwnika. Mateusz Kowalski jedynie próbował bronić się w parterze leżąc na plecach. Wytrzymał tylko nieco ponad dwie i pół minuty. Dawid Barczak (Barracuda Bjj Poznań), to także podopieczny trenera Sławomira Barczaka, który trenuje w poznańskiej filii klubu Barracuda Bjj. Dawid Barczak jest posiadaczem purpurowego pasa BJJ, jest doświadczonym i utytułowanym zawodnikiem.
W 10. walce wieczoru odbył się pojedynek bokserski, w którym Marcin Szczepański pokonał na punkty Tomasza Szumiłowskiego. Było to najbardziej emocjonujące widowisko wieczoru, które poprzedziła specjalna oprawa. Wejście średzkiego zawodnika wsparł występ Dwóch Asów, czyli Majkiego i Esela.
M. Szczepański od samego początku ruszył na przeciwnika z ogromną dynamiką. Szybkie i silne ciosy dochodziły do celu i wydawało się, że T. Szumiłowski nie dotrwa do końca pierwszej rundy. Przetrwał jednak. W kolejnych rundach Szczepański, choć wyraźnie lepszy od rywala, nie miał już takiej dynamiki. Szumiłowski od czasu do czasu punktował rywala, a przy okazji udawało mu się unikać ciężkich ciosów. Werdykt mógł być jednak tylko jeden. Pewne zwycięstwo Szczepańskiego.
Oto wyniki
1 walka: Krystian Grygiel pokonał Damiana Biniszkiewicza (TKO 1. runda, 1:05 min.)
2 walka Szymon Karolczyk pokonał na punkty Krzysztofa Kitę
3 walka Jakub Labiak pokonał Artura Kasprzaka (poddanie 1. runda, 2:50 min.)
4 walka Marek Jabłoniowski pokonał na punkty Bartosza Sztabę
5 walka Hubert Drzyzga pokonał Mariusza Majchrzaka (TKO 2. runda, 2:23 min.)
6 walka Tomasz Nowicki pokonał niejednogłośnie na punkty Marcina Nawrota
7 walka Sławomir Szymkowiak pokonał Mieczysława Jędrzejczaka (poddanie 1. runda 3:21 min.)
8 walka Jakub Sarnowski pokonał na punkty Przemysława Mruka
9 walka Dawid Barczak pokonał Mateusza Kowalskiego (poddanie 1. runda 2:34 min.)
10 walka Marcin Szczepański pokonał na punkty Tomasza Szumiłowskiego
11 walka Cezary Greczuk pokonał Pawła Pawełczaka (TKO 3. runda, 0:29 min.).
(kóz)