Jesteśmy hip-hopową potęgą - cieszą się młode tancerski z Ośrodka Kultury ich instruktorki i rodzice po występie na VII Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego. Ze śląskiego Jawora wrócili z workiem medali i wieloma pochwałami
Niedziela 24 marca była dniem ogromnego triumfu tancerzy hip hop. Pomimo zmęczenia podróżą, bo na turniej wyjechali w nocy o 3:45 (a wrócili o 1:00 w nocy) podczas tanecznych prezentacji spisali się znakomicie. Podczas VII Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Nowoczesnego OK w Środzie reprezentowała grupa 34 tancerzy, którzy do Jawora pojechali wraz ze swoimi instruktorami i choreografami Bogusławą Błoszyk i Sandrą Kaczmarek oraz z rodzicami z grup Fresh i Szok Kids.
Średzcy tancerzy ogromnej konkurencji się nie bali i kilkakrotnie wywoływani byli podczas medalowych dekoracji. Pierwsze miejsca pucharowe wytańczyły: w kategorii 8-10 lat grupa Fresh, w kategorii 9-11 lat grupa Szok Kids, a w kategorii 16+ Formacja Street Players. Z kolei grupa Hooligans zajęła trzecie miejsce pucharowe w kategorii 16 lat.
Marta Możewska w solo hip hop 8-10 lat - klasa brąz zajęła pierwsze miejsce medalowe, a Maria Przybylska również w solo hip hop 8-10 lat klasa brąz - drugie miejsce medalowe.
Antonina Narożna, Agata Waligóra i Marta Pieprzyk w kategorii 8-10 lat solo hip hop wytańczyły najwyższe oceny 6 i tym sposobem weszły do klasy brąz. Czwarte miejsca medalowe zajęli Patrycja Bogusławska i Jakub Waszak - duet hip hop kat. 16+ oraz Oliwia Binkowska i Patrycja Stępa duet hip hop kat. 12-15 lat - IV miejsce medalowe.
Na ogromne wyróżnienie, jak podkreśla B. Błoszyk, zasługują również tancerze, którzy doszli tylko do finału: Oliwia Mrugas, Adam Waszak oraz Julia Marciniak i Hubert Zgórsk Duet występujący w swoim debiucie.
Przez cały turniej tancerzy wspierali rodzice ubrani w takie same stroje jak nasi reprezentanci. Z sukcesu podopiecznych dumne są instruktorki. - Nasi tancerze nie bez powodu są nazywani najlepszymi tancerzami naszego miasta - dopowiada B. Błoszyk. - Wszyscy byliśmy szczęśliwi z osiągniętego rezultatu i już przygotowujemy się do kolejnych turniejów.
pik