Najważniejszymi zawodami modeli swobodnie latających miały być w tym roku mistrzostwa Europy w Rumunii. Zawody jednak się nie odbyły. Dlatego też dla wszystkich polskich modelarzy najważniejsze stały się zawody krajowe. Zaplanowano cztery edycje Pucharu Polski i wszystkie się odbyły.
18 lipca odbył się Puchar Polski i Memoriał Romana Straburzyńskiego na lotnisku w Turbi koło Stalowej Woli. W klasyfikacji seniorów zwyciężył średzianin reprezentujący klub Pilski KM Jakub Jaraczewski. Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Aero Środa, którzy reprezentują Aeroklub Poznański. Rafał Wagner zajął 6. miejsce, Radosław Oporowski 7. miejsce, Damian Mąderek - 9., Marcel Mandziak - 11. i Jakub Kasperski - 13. W kategorii juniorów na podium stanęli sami zawodnicy z klubu Aero ze Środy. Pierwsze miejsce zajął Damian Mąderek, drugie Marcel Mandziak, a trzecie Jakub Kasperski.
W kategorii standard Rafał Wiatr zajął 2. miejsce, Radosław Oporowski - 5. miejsce, a Robert Mandziak - 8.
23 sierpnia na lotnisku w Broczynie koło Czaplinka odbyły się Mistrzostwa Polski F1A Standard. W seniorach 6. miejsce zajął Radosław Oporowski, 11. miejsce Rafał Wagner. Drużynowo Aeroklub Wielkopolski zajął 2. miejsce. Wśród juniorów nasi młodzi zawodnicy byli bezkonkurencyjni: pierwsze miejsce zajął Jakub Kasperski, drugie Damian Mąderek, trzecie Tomasz Jeziorny, a czwarte Mateusz Skałecki. Pech sprawił, że na 10. miejscu uplasował się Maksymilian Białkowski. Drużynowo nasi juniorzy okazali się oczywiście najlepsi w kraju.
W dniach 4 - 6 września odbyły się 85. Mistrzostwa Polski Seniorów w Podlodowie koło Dęblina. Czwarte miejsce zajął Rafał Wagner, 5. Tomasz Jeziorny, a 6. Błażej Stachowski. Dzięki świetnej punktacji ta trójka zdobyła drużynowe mistrzostwo Polski. W klasyfikacji indywidualnej Jakub Jaraczewski (Pilski KM) zajął 3. miejsce.
W dniach 19 - 20 września także w Podlodowie odbyły się dwie edycje Pucharu Polski. 19 września klasyfikacji seniorów zwyciężył Jakub Jaraczewski, a na 4. miejscu uplasował się Tomasz Jeziorny. Z naszych zawodników 10. miejsce zajął Jakub Kasperski, 11. Błażej Stachowski, 13. Rafał Wagner, 15. Jarosław Jeziorny, 17. Marcel Mandziak, 18. Damian Mąderek, 20. Robert Mandziak, 24. Mateusz Skałecki, 26. Radosław Oporowski, 27. Maksymilian Białkowski, 29. Marek Mandziak. W klasyfikacji juniorów zwyciężył Tomasz Jeziorny, 2 miejsce zajął Jakub Kasperski, 3. Marcel Mandziak i 4. Damian Mąderek.
Dzień później, podczas trzeciej edycji tegorocznego Pucharu Polski w kategorii seniorów, na trzecim stopniu podium stanął Błażej Stachowski. Z naszych zawodników najwyższe miejsca uzyskali także 7. Damian Mąderek, 8. Jakub Kasperski, 12. Rafał Wagner, 16. Tomasz Jeziorny. W klasyfikacji juniorów zwyciężył Damian Mąderek przed Jakubem Kasperskim, Tomaszem Jeziornym i Marcelem Mandziakiem.
11 października odbyły się w Gliwicach Mistrzostwa Polski Małych Form. W klasyfikacji F1K 2. miejsce zajął Marek Kajdaniak, 3. Rafał Wagner, 4. Maksymilian Białkowski. Średzianie wywalczyli tytuł drużynowych mistrzów Polski. W klasyfikacji F1H Środa zajęła drugie miejsce drużynowo (Tomasz Jeziorny, Jarosław Jeziorny, Robert Mandziak). Ta sama drużyna zajęła drugie miejsce F1 A/M.
16 października odbyła się ostatnia w tym roku edycja Pucharu Polski. Zwyciężył w niej Tomasz Jeziorny ze średzkiego klubu. Oczywiście był on też w tej sytuacji najlepszy w juniorach wyprzedzając Jakuba Kasperskiego i Marcela Mandziaka. W klasyfikacji seniorów ostatecznie w Pucharze Polski zwyciężył średzianin z Pilski KM Jakub Jaraczewski.
W klasyfikacji końcowej juniorów najwyżej uplasował się Tomasz Jeziorny przed Damianem Mąderkiem i Jakubem Kasperskim. W Pucharze Polski Standard w Rudnikach wygrał Radosław Oporowski, a Rafał Wagner był 9. Ostatecznie w tej klasyfikacji PP Rafał Wagner okazał się najlepszy!
Tegoroczne rozgrywki wyłoniły reprezentantów Polski. W juniorach cała trójka będzie ze Środy. Pewniakami są Damian Mąderek i Tomasz Jeziorny. Nie wiadomo, czy trzecim będzie Jakub Kasperski, który będzie miał już 19 lat, czy może Marcel Mandziak, który na razie jest rezerwowy. To okaże się wkrótce. Stawka jest poważna, bo mistrzostwa świata we Francji. Możliwe też, że do Francji w przyszłym roku pojedzie któryś z naszych seniorów. W rankingu na razie na 4. miejscu jest Jakub Jaraczewski, na 5. miejscu Błażej Stachowski, a na 6. Rafał Wagner. Na mistrzostwa pojedzie najlepsza trójka, ale w poprzednich sezonach zdarzało się, że z różnych powodów zawodnicy ze ścisłej czołówki rezygnowali.