To był kolejny świetny rok dla średzkich lekkoatletów. W poniedziałek w restauracji MaxMarina nad Jeziorem Średzkim odbyło się podsumowanie sezonu. Gratulacje składali starosta Marcin Bednarz i burmistrz Wojciech Ziętkowski, a także Tadeusz Tomaszewski, przewodniczący Zrzeszenia LZS, członek Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Uroczystość prowadziła Agnieszka Cichowlas, nauczyciel i trener w Orkanie, a wcześniej wielokrotna medalistka najważniejszych zawodów lekkoatletycznych. O sukcesach swoich zawodników mówili trenerzy - Marek Zaworski (prezes klubu) i Mieczysław Kaczor, którego wychowankowie zdobyli już ponad 100 medali Mistrzostw Polski.
Uroczystość była okazją do podziękowania zawodnikom i trenerom. Na sali nie było części z reprezentantów klubu Orkan, bo są już na obozach przygotowawczych, czy też mieli zajęcia na studiach lub pracę. Ale dla wszystkich, którzy byli obecni podsumowanie sezonu stanowi ukoronowanie całorocznej pracy.
W tym roku podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w Toruniu walczyło aż 10 zawodników ze Środy. Srebrny medal w pchnięciu kulą zdobył Wojciech Marok, a brązowy medal na 200 m - Sara Neumann. Podczas Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS w Pile średzianie zdobyli 13 medali - trzy złote, sześć srebrnych, cztery brązowe i zajęli drugie miejsce w punktacji klubowej.
W Mistrzostwach Polski Juniorów w Toruniu Orkan reprezentowało 10 zawodników. Na Mistrzostwa Europy Juniorów do Grosseto pojechał Adrian Wesela (reprezentant sztafety 4 x 100 m), którego ze startu wyeliminowała kontuzja.
Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Warszawie startowało pięciu naszych lekkoatletów. Brązowy medal w rzucie dyskiem zdobył Wojciech Marok. W Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w Suwałkach uczestniczyło 7 zawodników ze Środy. Srebrny medal zdobyła sztafeta 4x100 (Wojciech Kaczor, Maciej Palicki, Marcin Senk i Jarosław Guszczak), a brązowy medal w skoku wzwyż - Joanna Stanisławska. Orkan zajął 12. miejsce w punktacji klubowej mistrzostw.
W Mistrzostwach Polski Młodzików w Białej Podlaskiej Orkan reprezentowały dwie zawodniczki, a Roksana Poll zdobyła brązowy medal w skoku wzwyż.
Warto odnotować, że klub realizuje Projekt Orkan Junior. Działająca od czterech lat dziecięca grupa Agnieszki Cichowlas, od trzech lat objęta programem „Lekkoatletyka dla każdego" osiąga znaczne sukcesy. Największy to tegoroczny medal Mistrzostw Polski Młodziczek Roksany Poll. W tym roku startowali w Warszawie, Poznaniu, Włocławku, Toruniu i Spale.
Podczas finału krajowego Nestle Cup srebrny medal zdobyła Roksana Poll, a w finale wzięły też udział Ewelina Rozmiarek, Edyta Wojciechowska, Aleksander Kowalewski, Agata Twardowska, Jolanta Ludwiczak i Martyna Dubert.
Bez wątpienia ubiegły rok należał do Wojciecha Maroka. Poza wymienionymi już sukcesami zajął on 4. miejsce podczas Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w Gyor (Węgry).